UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Росія не має отримати змогу маніпулювати моніторингом в Керченській протоці, - Клімкін

Спроба Росії легалізувати анексію Криму через організацію приїзду західних фахівців до Керченської протоки неможлива

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Depo.ua.

Таким чином Клімкін прокоментував заяву голови МЗС Росії Сергія Лаврова.

За словами голови українського МЗС, Київ вітає цю ініціативу Німеччини, проте Москва не зможе легітимізувати анексію Криму, контролюючи доступ до нього.

"Я хочу дуже чітко наголосити, що в Керченській протоці, як і в Азовському морі, діє вільна навігація, відповідно до принципів міжнародного права... Ми також обговорили, що Росія за визначенням не повинна отримати змоги маніпулювати моніторингом, щодо якого ми досягнемо згоди. Тобто, наприклад, спроба Росії затягнути фахівців Німеччини й Франції до Керченського порту і таким чином політично намагатися легалізувати окупацію Криму за визначенням неможлива. Ну і, звичайно, для нас неприпустимі сам факт і сама ідея отримання згоди окупанта до окупованої території", – сказав Клімкін.

Він зазначив, що Росія протидіє спробам міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій отримати доступ до анексованого півострова.

"Моніторинг має базуватися на чіткій політичній позиції щодо неправомірності узурпації Росією суверенних прав України. Це наша фундаментальна позиція. Ну і, звичайно, ми прекрасно розуміємо, що принцип свободи навігації і принцип безпеки навігації важливі, але це два фундаментально різних принципи. Тому той механізм моніторингу, про який ми будемо говорити, не має обмежуватися якимись фізичними аспектами руху суден Керченською протокою або питанням лоцманської підтримки. Він має бути зосереджений саме на досягненні свободи навігації", – заявив міністр.

Клімкін зазначив, що домовився із Маасом про проведення експертних консультацій щодо здійснення моніторингу.

Взявши слово, Гейко Маас висловив стурбованість становищем у Азовському морі. За його словами, це питання він обговорював і з Лавровим під час свого ранкового візиту до Москви.

"Я чітко дав зрозуміти, чого ми очікуємо: Росія повинна забезпечити вільний прохід Керченською протокою. Ми чуємо, що це вже сталося, і хочемо, щоб це було забезпечено на тривалій базі. Криза, яка була у грудні, в такому вигляді не повинна більше повторитися. Для цього нам повинно одне: чіткість стосовно становища на місцях", – заявив він.

Голова німецького дипломатичного відомства висловив побажання, щоб всі сторони дійшли згоди щодо моніторингу Керченської протоки.

Нагадаємо, 18 січня Лавров заявив, що президент Росії Володимир Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme