UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Разумкова і Зеленського просять не підписувати закон, за яким звільнять 70 тис. вчителів-пенсіонерів

Спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова просять не підписувати закон "Про повну загальну середню освіту", ухвалений 16 січня, і не подавати його на підпис президенту
 

З таким проханням до голови парламенту звернувся ЦК Профспілки працівників освіти і науки, передає Depo.ua з посиланням на Osvita.ua.

В листі, який було спрямовано профспілкою Разумкову, йдеться про неприпустимість в законі норми про звільнення з роботи вчителів і директорів шкіл, які отримають пенсію за віком, і укладення з ними термінових договорів.

За інформацією профспілки, реалізація нововведення призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року більше 70 тисяч вчителів і, крім того, ще вихователів, педагогів організаторів, керівників гуртків, інших педагогічних працівників.

"За наявними даними серед вчителів частка працівників пенсійного віку становить близько 16%, а в окремих регіонах сягає 30%. Такий значний відсоток вчителів пенсійного віку викликаний низьким рівнем заробітної плати внаслідок недотримання законодавства про оплату праці педагогічних працівників та, як наслідок, мізерною пенсією, розмір якої в основному становить 2,5 – 3 тисячі гривень, що змушує їх замість відпочинку працювати і віддавати свої знання і досвід учням, молодшим колегам, виконуючи сумлінно свої обов'язки", – зазначили у профспілці.

Також у профспілці вважають, що такі вимоги можуть привести до того, що в школах не буде кому викладати, оскільки звільнені вчителі "через таке їх приниження, можуть не відгукнутися на пропозиції приступити до роботи протягом року".

Крім цього, в профспілці працівників освіти і науки наголошують на неприпустимості норми статті 32 про надання права створювати ліцеї – установи загальної середньої освіти III ступеня, тільки обласним радам та міським радам міст, населення яких становить понад 50 тисяч.

"Надання права створювати ліцеї тільки обласним радам та радам міст, населення яких становить понад 50 тисяч, позбавить права і можливості отримувати повну освіту за місцем проживання учнів навіть в містах, не кажучи вже про сільських дітей", – переконують в Профспілці працівників освіти і науки.

У зв'язку з цим, в ЦК Профспілки висловлюють надію на недопущення підписання головою Верховної Ради закону "Про повну загальну середню освіту" для подачі його на підпис президенту України.

Нагадаємо, 16 січня народні депутати України ухвалили в другому читанні проект закону про повну загальну середню освіту.

Довідка: Український парламент ухвалив новий закон України "Про повну загальну середню освіту". За відповідне рішення 16 січня проголосували 327 народних депутатів.

Ухвалення нового закону обумовлено необхідністю нормативного забезпечення реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття в 2017 році закону "Про освіту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme