Радник Порошенка розповів про "охоронну угоду" з Константинополем щодо Андріївської церкви

Україна укладе із Вселенським патріархатом "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви, яку Верховна Рада передала в користування Константинополя

Про це повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, повідомляє Depo.ua з посиланням на Громадське.

За його словами, Андріївська церква після передачі в користування Вселенському патріархату залишиться у власності держави.

"Також, оскільки це є пам'ятка (архітектури та монументального живопису — ред.), буде ухвалено так звану "охоронну угоду" між державою та Вселенським патріархатом щодо використання цього об'єкта, що передбачатиме якраз збереження її як пам'ятки, умови використання, обережного поводження з іконами та всіма об'єктами історико-культурної спадщини, які знаходяться в самій церкві, щодо режиму використання самої церкви і подібного", — пояснив Павленко.

Павленко заявив, що реконструкцію Андріївської церкви мають завершити до 2020 року, але її можуть прискорити.

Нагадаємо, 17 жовтня президент України Петро Порошенко зареєстрував законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріархові Андріївську церкву.

Порошенко переконаний, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

18 жовтня Верховна Рада України схвалила відповідний законопроект.

Вселенський патріарх Варфоломій подякував Україні за рішення про передачу Андріївської церкви Константинополю.

7 листопада президент України Петро Порошенко підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна