UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Повільна ротація заспокоює військових, - експерт

Якщо проводити ротацію дуже повільно, вона просто стане способом життя

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, передає Depo.ua.

"Якщо ми просто утримуємо лінію оборони, дуже повільно проводячи ротації особового складу - довше 45 днів, то повільна ротація призводить до того, що війна стає способом життя. Починаєш ігнорувати все, наприклад, носіння касок і бронежилетів, і це не дозволяє командному складу чітко розуміти, що робити завтра. Тому що мотивація особового складу в такому форматі - складний момент", - зазначив він.

У той же час, відповідаючи на питання, чому у нас така повільна ротація, Згурець уточнив, що темпи зміни бригад обумовлені певними плановими заходами, які розробив Генштаб.

"Але є один нюанс. Коли проти нас воюють росіяни - ці умовні корпуси "ЛНР" і "ДНР", вони використовують свою техніку, яка постійно знаходиться на бойових позиціях і техніка не змінюється. Українські бригади виходять з майном і технікою, йдуть на бойове злагодження і в цей період частина людей звільняється, а більша частина поломок техніки відбувається на етапі переходу. і особливо після злагодження, після входу в зону ООС. Бригада проводить навчання і часу на відновлення техніки немає, і ми фактично входимо в зону ООС з технікою, яку відновлювати вливати доводиться на місці", - резюмував експерт.

Нагадаємо, Згурець зазначив, що Україна витрачає на оборону відсоток бюджету, який перевищує показники більшості країн НАТО, та наголосив, що зарплати військовим треба підвищувати.

Також експерт зауважив, що на ЗСУ треба витрачати удесятеро більше, ніж є зараз, та пояснив, чому для трансформації ЗСУ в нинішніх умовах потрібно багато часу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme