UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Порошенко домовився з помічником Помпео, як заблокувати "Північний потік-2"

Сьогодні президент України Петро Порошенко зустрівся з помічником державного секретаря США Вессом Мітчеллом

Під час зустрічі було обговорено безпекову ситуацію на Донбасі та необхідні першочергові кроки з метою досягнення прогресу у мирному врегулюванні, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Порошенка.

"Сторони скоординували кроки із протидії будівництву проекту "Північний потік - 2", - кажуть у Порошенка.

Політики також скоординували підходи щодо реалізації ініціативи з розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Порошенко і Мітчел наголосили на відповідальності Росії за повне виконання Мінських домовленостей та відповідно необхідності продовження санкцій проти РФ до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Глава держави закликав американську сторону до більш активного залучення до питання звільнення українських політв'язнів, які утримуються в російських тюрмах, та українських заручників.

Порошенко подякував американській стороні за тверду і рішучу підтримку у боротьбі з російською агресією і наголосив на важливості надання Україні військової допомоги та відзначив рішення Вашингтона постачати оборонні озброєння.

Порошенко поінформував американську сторону про досягнутий прогрес у реалізації реформ в Україні, зокрема у сфері безпеки і оборони, боротьби з корупцією.

Президент України та Помічник Державного секретаря обговорили питання розвитку двосторонніх політичних контактів та активізації торговельно-економічної співпраці.

Нагадаємо, сьогодні помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Весс Мітчелл на брифінгу після зустрічі з президентом України Петром Порошенком в Києві заявив, що США запроваджуватимуть нові санкції проти Росії в разі продовження втручання в справи України.

Як відомо, Німеччина вважає, що Росія повинна надати гарантії з приводу продовження транзиту газу через Україну після завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

12 квітня уряд Фінляндії видав повний комплект дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

До цього повний пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу видала Німеччина.

Натомість польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Тим часом Данія хоче пов'язати згоду на будівництво "Північного потоку-2" з питанням України та російськими гарантіями Києву.

Довідка: Дочірнє підприємство російського газового монополіста "Газпром" Nord Stream 2 має намір почати будівництво в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він буде з'єднувати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща та Україна, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. Між тим Німеччина наприкінці березня видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme