ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Польща домагається відновлення ексгумації польських поховань

Варшава веде переговори з Києвом щодо відновлення ексгумацій польських жертв в Україні 

Depo.Влада
14 листопада 2018 17:29
ФОТО: depo.ua

Про це заявив очільник МЗС Польщі Яцек Чапутович в ефірі радіо Wnet, повідомляє Depo.ua.

"Ми ведемо переговори, хочемо провести ексгумації, аби оцінити масштаби і гідно поховати поляків, які там загинули",- підкреслив Чапутович, зазначивши, що найближчим часом вони продовжуватимуться.

"З міністром Клімкіним ми домовилися про подальші переговори. Вони мають вестися між відповідними інституціями",- зазначив Чапутович.

Він додав, що з польського боку такою інституцією є Інститут національної пам'яті РП.

За його словами, загалом, відносини між Польщею та Україною є добрими. Водночас, обидві країни мають активно працювати над вирішенням усіх непорозумінь.

Чапутович звернув увагу на те, що українці зараз очікують на рішення Конституційного суду Польщі у справі так званої правки в законі про ІНП Польщі, що стосується України.

Стосовно питання відзначення в Україні в 2019 році роковин депортації українців з Польщі до СРСР Чапутович підкреслив, що він не бачить в цьому якихось антипольських дій, а лише ствердження певних фактів, адже за депортацію українців відповідали комуністи.

Нагадаємо, українсько-польські історичні відносини загострилися у квітні 2017 року, коли польські націоналісти за підтримки місцевої влади знищили на кладовищі в селі Грушовичі поблизу Перемишля пам'ятник воякам УПА. Відразу після цього Київ заблокував проведення поляками ексгумацій в Україні, наполягаючи на відбудові знищених вандалами за останні роки на півдні Польщі українських місць пам'яті.

27 серпня польська сторона запропонувала Україні провести розкопки у селі Грушовичі на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада