UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Партія (не) Ахметова: Експерт пояснив, навіщо Колесніков відроджує непрохідну партію

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього (УІМ) та політолог Вадим Денисенко пояснив, навіщо бізнесмен і соратник Ріната Ахметова Борис Колесніков відроджує непрохідну партію

Журналіст відділу новин
Партія (не) Ахметова: Експерт пояснив, н…
Фото: Facebook Вадима Денисенка

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

Денисенко нагадав, що нині у ЗМІ можна прочитати велику кількість статей про те, як Ахметов створює нову партію на чолі з Колесніковим.

"Тільки іронія полягає в тому, що партію створює сам Колесніков. Без контрольного чи блокуючого пакету Ахметова. Поки що", – додав політолог.

На його думку, відразу після минулих парламентських виборів, на яких Ахметов програв одразу в двох номінаціях: "Опоблок" і "Радикальна партія Ляшка", можна було очікувати, що власник СКМ почне робити великі кадрові зміни і почне перебудовувати свої політичні проекти.

"Натомість, як кажуть люди з оточення Ахметова, він висказав доволі дивні речі, які можна звести до однієї фрази: "А може це й добре, що з політичного поля зійшли старі кадри?" – зазначив експерт.

Денисенко вважає, що нинішню політичну гру Ахметова можна звести до кількох тез.

"Перш за все, він плотно зайшов у Офіс президента і підтримує партію влади. Про те, що в нього є якщо не вся фракція (опосередковано, звичайно, через вплив на ОП), то, щонайменше, своя група в "слугах" ми побачили, наприклад, під час голосування за Вітренка, як міністра енергетики. Але це вершина айсберга про яку і так багато хто знає", – написав він.

Другий напрямок, за словами Денисенка, – стратегічні домовленості з певними політичними силами (перш за все "ЄС" та "Батьківщина").

"З "ЄС" домовленість проста – партія підтримує, якщо це потрібно, якісь рішення важливі для бізнесу, натомість канали Ахметова не дають ніяких критичних матеріалів про партію та її лідера. Також канали дають квоти на появу тих чи інших спікерів, в тому числі і на "Свободі слова" Шустера. Щодо "Батьківщини", то рівень інтеграції тут дещо глибший (як тут не згадати, що Тимошенко, наступивши на горло своїй пісні, поїхала агітувати за Ляшка", – розповів він.

Денисенко уточнив, що паралельно "політичні скаути власника Шахтаря, шукають по всій країні перспективних гравців, яких потім потроху беруть в свою орбіту".

"Робота з такими гравцями проста: їх беруть на певне утримання, дають ефіри, інколи просять виступити за чи проти когось, чи чогось і дивляться, що далі буде з цим гравцем. На "утриманні" перебувають до 50 гравців національного рівня з різним ступенем впливовості. Є в цій схемі ще кілька малопрохідних і регіональних партій, які демонструють всім: навіть якщо ви програли, Ахметов своїх не кидає, а якщо ви керуєте якимось регіоном (перш за все це Запоріжжя і Маріуполь, вас завжди підтримують в усіх питаннях", – повідомив виконавчий директор УІМ.

Він додав, що зараз можна точно говорити, що перспективи у такого проекту мінімальні.

"Немає харизматичного лідера, немає ідеології чи навіть ідеї (ідея появи в політиці розумних селфмейкерів і господарників – це доволі сумно. У Колеснікова поки немає нічого, що могло б дати надію на створення потужного політпроекту, який міг би посунути Бойка, чи відкусити шматок ватного виборця Зеленського. Звичайно, може ми чогось не розуміємо, але з точки зору нинішнього дня, цей проект не летить", – вважає Денисенко.

Крім того, він пояснив, чи потрібен цей проект Ахметову.

"Напевне, що, особливо, ні. Чи підтримає він цей проект? Медійно, вочевидь, що так. Спікери цієї партії будуть з‘являтися на каналах і – це все. Колесніков друг. Проект не вистрелить – не страшно. Вистрелить – здорово. Ахметов може собі дозволити не підтримувати ексклюзивно одну політсилу. Його політика базується на тому, що в нього є ресурс і багато різнокаліберних і різноманітних гравців, а, значить, є багато можливостей для торгів. Можна не мати фракції і бути більш ніж впливовим, особливо, якщо до тебе звертається за чимось президент. А він це робить. Поки що", – написав Денисенко.

Насамкінець він пояснив назву партії – "Наш дім – Україна".

"Можна багато сперечатися, чи схоже це на "Наш дом Россия", чи на "Наш дім Ізраїль". Це не має жодного значення: адже поки це навіть не конкурент ОПЗЖ. На жаль. Але якщо він відбере 2-3% у цієї партії – будемо вважати, що в цьому є великий плюс для всіх нас. А для Ахметова – це, крім всього іншого, політичне прикриття. Для Зеленського буде сказано, що ослаблює ОПЗЖ і ніби-то, робить свій політпроект. Для американців – розколює проросійські сили. Для ОПЗЖ і росіян – можлива в майбутньому площадка для торгів. Якщо в тебе є трохи зайвих грошей, у такі ігри можна і погратися", – підсумував Денисенко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Колесніков все ж таки створює партію під назвою "Україна – наш дім".

Читайте також: "Дім", в якому житиме Рінат: Для чого Ахметову новий політичний проект

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme