"Квартал", Коломойський та "соросята": Хто ті смотрящі від "Слуги народу", які їдуть в регіони

Найчисельнішою групою у списку призначених смотрящих за регіональними виборами від президента є представники "Кварталу". Втім, кілька областей дістались іншим групам впливу в "Слузі народу"

Антон Коломойцев

Поруч з галушками, особливим місцевим суржиком та вчорашнім санжарським мракобіссям черговою полтавською принадою також може стати широковідомий народний депутат і колишній актор Кварталу "Юзік" (Юрій Корявченков). Адже саме його відправляє на Полтавщину Зеленський задля фільтрування списків майбутніх кандидатів від "Слуги народу" на місцевих виборах.

Втім "Юзік" - не єдиний колоритний персонаж у списку емісарів президента, яких вже охрестили "смотрящими від Зеленського", пише Depo.ua.

Про те, що спонукає Зеленського та його партію до утворення інституту "смотрящих" ми детально розібрали у публікації Смотрящі від Зеленського: Як "Слуга народу" готується до місцевих виборів.

Тепер час більш прискіпливо придивитись до осіб цих смотрящих, яких у партії намагаються називати більш нейтрально - "уповноваженими".

Найчисельнішою групою в списку є представники так званого "Кварталу". Тоді як від інших секторів впливу у "Слузі народу" майже нікого немає.

Так, найвідповідальнішу ділянку - Київ - взяв на себе голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. Примітно, що, на відміну від парламентських виборів, якими тут керував від Зеленського гендиректор 1+1 Олександр Ткаченко, цього разу віжки добору кандидатів в нього забрали. Очевидно, що саме через неоднозначний підхід до підбору, коли від Києва та Київської області в Раду потрапили переважно люди, орієнтовані на самого Ткаченка та на його патрона Коломойського - чим було завдано певних незручностей керівництву держави і фракції при ухваленні важливих законопроектів.

Натомість Корнієнко, за задумом політичного лідера країни і партії, зможе підійти до підбору кандидатів більш виважено. Тим більше, що від його вибору залежатиме майбутній склад Київради. А значить - і управління Києвом. Не виключено, що на персональних склад кандидатів будуть впливати й інші групи в оточенні президента. Наприклад, голова якого Офісу Андрій Єрмак та з його допомогою ще один київський нардеп Микола Тищенко. Ця група, яка підтримує нинішнього мера Віталія Кличка, має свої інтереси в Києві.

Не виключено, що спробує повернути собі ініціативу і той самий Ткаченко, якого, як ми бачимо, дещо відсунули від питання місцевого самоврядування і занурили у медійні справи.

Щодо особи нового куратора Корнієнка слід зазначити, що широко відомим у політичному світі, як і більшість представників команди президента, він завдяки перемозі Зеленського. Хоча до того Корнієнко мав дотичність до політики, коли займався політичним конультуванням. Заслугами перед партією вважають побудову сітки спостерігачів та агітаторів на парламентських виборах 2019 року та загалом ефективне керівництво виборчим штабом - адже за результатам кампанії "Слузі народу" несподівано вдалося утворити монобільшість.

Читайте також: "Комісаріат" Корнієнка: Як у Зеленського творять міф про супертехнологів

Вже згаданий вище Юрій Корявченков патронуватиме на майбутніх виборах не свою рідну Дніпровщину, а суміжну з нею Полтавську область. Ризикнемо припустити, що причиною відсунення Юзіка був славнозвісний скандал з записом розмови під час однієї таємної криворізької вечері.

В листопаді, нагадаємо, група нардепів від правлячої засвітилася через дуже нескромне обговорення персони тодішньої заступниці міністра інфраструктури Клітіної, яка згодом втратила свою посаду.

Але найголовніше, що почули в тій розмові слухачі - це слова про кришування окремих сфер бізнесу на Дніпровщині через місцевих керівників правоохоронних органів.


Фото з "таємної вечері" у Кривому Розі

Втім, після того скандалу, виходить, колишній партнер по сцені нинішнього президента, не втратив довіри останього. І, хоч і позбавлений можливості керувати виборами на більш смачній Дніпровщині, тим не менш отримав вцілому не найостаннішу Полтавщину.

Читайте також: "Юзік – це Свинарчук Зеленського": У мережі сміються над скандальним аудіозаписом нардепа від "Слуги народу"

Тим часом у своєрідне заслання поїде ще один відносно відомий нардеп. Його обрано для управління виборами на Сумщині - єдиній області в Україні, до президент досі не спромігся призначити голову ОДА, хоча в інших регіонах вже відбулося по кілька ченджів губернаторів.

Для Олександра Качури, на відміну від Юзіка, Сумщина є рідною областю, адже він родом з Конотопу. Незважаючи на свій молодий вік (29), до свого депутатства Качура встиг побудувати успішний юридичний бізнес і уславитись тим, що у березні 2019-го адвокатське бюро Kachura Lawyers виграло справу про заборону серіалу "Свати" в інтересах Студії "Квартал 95". У списку клієнтів Качури також екскандидат у президенти Анатолій Гриценко, співак Олег Вінник та мер Глухова Мішель Терещенко.

Качура близький до Андрія Богдана та Олександра Корнієнка.

А от Дніпропетровщину "фільтруватиме" однокашник братів Шефірів, адже криворізький бізнесмен Юрій Кисіль навчався в Криворізькому гірничорудному інституті разом з братами Шефір, а з молодшим, Сергієм - на одному потоці. 

Кисіль, разом з Юзіком та іншими надепами-мажоритарниками, також був учасником згаданої вище скандальної розмови у Кривому Розі.

Участь у криворізькому договорняку, схоже, дає путівку у подальше політичне життя. Адже ще один нардеп, який там засвітився, Владлен Неклюдов, потрапив у список комісарів Корнієнка. Він поїде на Донеччину

Куратором Луганщини тим часом обрано місцевого концентмейстера, який завдяки співпраці з "Кварталом" мав нагоду потрапити у партійний список, Максима Ткаченка. Найвідомішою цитатою нардепа стала висловлена під час суперечки у Верховній Раді обіцянка покарати іншого обранця: "Зара за клоуна, бл*… За клоуна ви щас п**ди отримаєте". Так Ткаченко відстоював позицію своєї фракції щодо ринку землі. 

Відзначився він колись і ще одним своїм висловом, назвавши назвав керівництво так званих "ЛНР" та "ДНР" професійними, порядними та чесними людьми, котрі достойні очолити місцеву владу.

На Закарпаття поїде довірений діловий партнер Зеленського Юрій Арістов, який колись за легендою був врятований майбутнім президентом від банкрутства. Серед бізнес-партнерів цього "слуги народу" – дружини президента Володимира Зеленського та його першого помічника Сергія Шефіра. Разом із першою леді та Ларисою Шефір Арістов володіє ТОВ "Зеларі Фіш", що спеціалізується на переробленні, консервуванні та торгівлі рибою і морепродуктами. Зареєстрований бізнес за тією ж адресою, де знаходиться ресторан Fish House

Черкащину куруватиме чоловік однокласниці Зеленського Олександр Заітневич. Бізнес цього нардепа концентрується навколо Смилянського ливарного заводу на тій же Черкащині. 

Умовно до групи "Кварталу" також можна віднести кураторку Вінничини Аліну Загоруйко, Тернопільщини - Володимира Гевка, Житомирщини - Андрія Клочка, Запоріжжя - Олександра Кабанова, Прикарпаття - Олену Вінтоняк, Київщини - Артема Культенка, Харківщини - Павла Сушка, Чернігівщини - Павла Халімона та Буковини - Олену Лис.

Натомість у список кураторів потрапили і досить несподівані персонажі. Так, на Херсонщину поїде представник так званої "групи Коломойського" Олександр Дубінський. Цей нардеп відомий своїм критичним ставленням до "соросят" і має славу одного з авторів скандального телеграм-каналу "Темний лицар", який часто ставав транслятором компрометаційних зливів зсередини пропрезидентської партії.

Від прідвища Дубінського вже прийшов у певний тонус місцевий губернатор Юрій Гусєв, якому Дубінський навряд чи створить режим сприяння. 

В якості окремих фігур у списку комісарів можна відзначити лідера фракції "Слуга народу" Давида Арахамію та політтехнолога Микиту Потураєва. Перший буде відряджений на Миколаївщину, де він має лояльного до себе керівника області. Другий вирушить на Кропивниччину. Окремий рядок у списку "уповноважених" Арахамія та Потураєв заслужили через те, що є вихідцями з групи соросят: Арахамія довго жив в США і, за певними даними, був нав'язаний Зеленському деякими впливовими колами у американській адміністрації. А Потураєв - мав стосунок до медійних структур олігарха Віктора Пінчука, який відомий близькістю з Джорджем Соросом та іншими прихильниками демократичної партії США.

Втім за час своїх депутатських каденцій і Арахамія, і Потураєв, можливо, спромоглися довести Зеленському свою прихильність і тому отримали навантаження у вигляді контролю за місцевими виборами.

Головний висновок, який можна зробити з аналізу списку смотрящих, полягає в тому, що ризикувати віддавати якісь повноваження стороннім людям Зеленський більше не збирається. І випадкові люди, що потрапили у список партії на останніх виборах та пройшли по мажоритарним округам, схоже, будуть дещо відсунуті від рішень по конкретним особистостям у майбутніх партійних списках.

А кістяком групи стали найбільш довірені люди, які так чи інакше довели свою особисту відданість якщо не самому Зеленському, то його найближчим соратникам. Тож, скоже, в місцевій владі після осінніх виборів "все буде "Квартал".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада