UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Наступний крок - деокупація Криму, - МЗС про нову резолюцію ООН

МЗС України вітає ухвалення 19 грудня Генасамблеєю ООН оновленої резолюції про порушення прав людини у Криму та заявляє, що наступним кроком має стати деокупація півострова

Про це йдеться у заяві МЗС, переаж Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Прийнята резолюція "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" є логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України", – кажуть в МЗС.

Там додають, що одним з центральних елементів резолюції залишається до сьогодні ігнорований Росією заклик забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним механізмам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу та звітування про ситуацію відповідно до їхнього мандату.

"Широка підтримка нашої позиції у питанні Криму свідчить, що міжнародне співтовариство надіслало чіткий сигнал російській окупаційній владі – питання Криму не закрите, світ уважно спостерігає за діями окупанта, а отже винні у переслідуваннях та порушеннях прав кримчан обов'язково нестимуть відповідальність. Держава-агресор має припинити на тимчасово окупованій нею території свавілля та забезпечити дотримання міжнародного права", – наголошують в МЗС.

У відомстві подякували кожній державі, яка віддала свій голос за резолюцію. Співавторами резолюції разом з Україною виступили 42 держави з різних континентів (серед них – практично всі країни Євросоюзу, США, Канада, Австралія, Ісландія, Норвегія, Чорногорія, Туреччина, Японія, Кірібаті, Маршалові острови, Мікронезія, Палау та ін.).

"Наступним кроком має стати деокупація півострова. Основа сьогодні вже закладена", – додають в МЗС.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію з прав людини в анексованому Криму, де вимагає від Росії скасувати заборону Меджлісу. В результаті голосування 70 країн виступили "за" прийняття документа, 26 - проти і 76 утрималися. Проти резолюції виступили Вірменія, Білорусь, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme