Наруга над могилою Бандери: У В'ятровича розповіли, як запобігти актам вандалізму

Запобігти актам вандалізму, зокрема у Мюнхені на могилі лідера ОУН Степана Бандери, можна створенням Українського національного пантеону

Про це заявили в Українському інституті національної пам'яті, передає Depo.ua.

"Цей випадок не лише закликає нас до реакції на рівні Міністерства закордонних справ України, але водночас знову порушує надзвичайно важливе питання – створення Українського національного пантеону. Посилення заходів безпеки, яких можна б було вжити на кладовищі Вальдфрідгоф щодо охорони могили Степана Бандери, – це лише часткове вирішення проблеми чи навіть більше – відтермінування нового акту вандалізму, які щоразу заохочуються Москвою і її прихильниками", - прокоментував співробітник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд.

Співробітники інституту переконані, що системним вирішенням проблеми щодо опіки над похованнями видатних українців стало б перенесення їх в середмістя Києва - до Меморіалу українських героїв - Українського національного пантеону, створення якого наразі затримується через брак політичної волі.

"Національний пантеон - це місце, де будуть справжні та символічні поховання найвизначніших діячів української історії. Це дуже важливо для нас усіх, адже тільки там, де пам'ятають загиблих, є ті, хто захищає живих", - переконаний голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

На переконання УІНП, Пантеон мусив би постати як нове місце пам'яті, до якого приходили б не лише перші особи держави у визначні державні свята, а й представники іноземних делегацій, що відвідують Україну, які б схиляли свої голови перед тими, хто боровся за її незалежність. Тут можна було б урочисто перепоховати Симона Петлюру, Павла Скоропадського, Степана Бандеру і цілу низку інших визначних українців, які наразі поховані за межами України.

"Щоб вирішити питання створення Національного пантеону, необхідно якнайшвидше скликати перше засідання Організаційного комітету зі створення та функціонування Меморіалу українських героїв - Українського національного пантеону і відтак розпочати роботу над пошуком ймовірного місця для його будівництва, затвердити План заходів щодо створення і функціонування пантеону", - наголошують в УІНП.

Як повідомляють в інституті, у всьому світі такі пантеони є національною гордістю держави, вони формують у свідомості людей патріотизм та повагу до минулого та сучасного країни.

Нагадаємо, 15 жовтня російський пропагандист із Британії Грем Філліпс вчинив наругу над могилою Степана Бандери на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені.

16 жовтня поліція Мюнхена порушила справу у зв'язку з актом наруги над могилою ідеолога українського націоналістичного руху Степана Бандери з боку британця Грема Філліпса.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що німецька прокуратура дасть правову оцінку діям прокремлівського ідеолога Грема Філіпса, який сплюндрував могилу Степана Бандери.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна