UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нафтогаз закликав уряд до співпраці задля розвитку газовидобувної галузі

Група Нафтогаз сподівається на співпрацю з урядом для вирішення проблем, які гальмують темпи реалізації урядової Концепції розвитку газовидобувної галузі

Про це повідомляється в прес-релізі Нафтогазу, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Група Нафтогаз поділяє занепокоєність Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана станом виконання Концепції розвитку газовидобувної галузі, затвердженої Кабінетом Міністрів у 2016 році. Ця програма передбачала збільшення видобутку газу в Україні до 27,6 млрд куб. м у 2020 році. ... Темпи реалізації урядової концепції, як у частині збільшення видобутку газу, так і у частині його більш ефективного використання, не відповідають затвердженому графіку", - йдеться у повідомленні.

У Нафтогазі нагадали, що першим напрямом реалізації цієї концепції уряд називав "широкомасштабне проведення геологорозвідувальних робіт з метою відкриття нових родовищ". Однак систематичне блокування видачі дозволів на розвідку та розробку надр фактично зірвало плани щодо збільшення видобутку вітчизняного газу. "Надання ліцензій на нові площі кілька років заблоковано як для АТ "Укргазвидобування", так і для приватних компаній, які здійснюють активну діяльність з видобутку", - констатують у Нафтогазі.

Зокрема, Укргазвидобування, підприємство групи, розраховувало отримати 80 нових ліцензій протягом 2016-2018 років, для чого подало понад 170 пакетів документів, однак отримало лише 17 погоджень. У ключовому регіоні - на Полтавщині - за останні три роки Укргазвидобування отримало понад 60 відмов на подані заявки на розробку надр і жодного погодження. "У 2017 році компанія отримала лише 4 ліцензії, у 2018 році – лише 1, про що Укргазвидобування неодноразово звертало увагу керівництва Кабінету міністрів та держави", - зазначається у прес-релізі.

Однак навіть за цих умов, зауважують у Нафтогазі, "Укргазвидобуванню вдалося компенсувати природне падіння видобутку та досягти за 2015-2018 роки сумарного збільшення видобутку (включно з компенсацією природного падіння) у 5,35 млрд куб. м. Лише за минулий рік компенсовано природне падіння (видобутку - ред.) у 1,2 млрд куб. м газу на рік. Крім того, компанія досягла збільшення обсягів видобутку з 14,5 млрд куб. м у 2015 році до 15,5 млрд куб. м у 2018 році".

У Нафтогазі наголошують, що невирішеним залишається і питання забезпечення сталого фінансування збільшення видобутку газу в Україні, яке вимагає капіталовкладень на рівні близько 29 млрд грн на рік. Група Нафтогаз є найбільшим платником податків в Україні, забезпечуючи понад 15% бюджетних надходжень, при цьому із 8,55 грн вартості кубометра газу для населення до бюджету у вигляді податків та дивідендів спрямовується майже 6 грн.

"За вирахуванням витрат на транспортування та розподіл газу, покриття збитків від продажу імпортованого газу за ціною, нижчою за закупівельну, а також через значні борги посередників – газзбутів, на інвестиції у розвиток видобування газу у Нафтогазу залишається лише 0,34 грн з кожного проданого кубометра. При цьому лише для підтримки видобутку на нинішньому рівні необхідно інвестувати 2,1 грн з кожного проданого кубометра, а для забезпечення сталого зростання видобутку – не менше ніж 2,9 грн/куб. м", - наголошують у компанії.

"Нафтогаз сподівається на співпрацю з урядом для вирішення зазначених вище проблем", - підсумовується у прес-релізі.

Нагадаємо, на засіданні уряду 13 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" - Укргазвидобування - провалила план з видобування газу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme