UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

НАБУ завершило розслідування справи щодо суддів ОАСК

НАБУ завершило розслідування та відкрило матеріали у справі зловживання впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу НАБУ.

"Розслідування фактів вчинення спроб захоплення державної влади, перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб завершено. 17 березня 2021 року підозрюваним відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду", – йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що 11 осіб діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі. Ця організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл.

Також у НАБУ назвали підозрюваних фігурантів справи:

• голова ОАСК;

• двоє заступників голови ОАСК;

• чотири судді ОАСК;

• голова Державної судової адміністрації України;

• дві фізичні особи (адвокати) та ще одна фізична особа.

"Детективи НАБУ і прокурори САП наполягали на необхідності продовження строків розслідування, які завершувалися 17 березня 2021 року, оскільки у межах справи ще не надійшли усі результати експертиз, а інші необхідні слідчі (процесуальні) дії не здійснені в повному обсязі. Так, обсяг задокументованих аудіозаписів з кабінетів суддів ОАСК становить понад 16 тисяч годин", – зазначили в НАБУ.

15 лютого Зеленський вніс до Ради законопроект про урізання повноважень ОАСК.

Подробиці про скандальні справи глави ОАСК Павла Вовка та інших суддів

Очільника Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павла Вовка і суддів ОАСК підозрюють в утворенні злочинної організації й захопленні влади, зокрема суддівської.

Обговорення завідомо штучних і неправосудних рішень Вовком і його колегами було зафіксоване на прослушці, оприлюдненій раніше Національним антикорупційний бюро України (НАБУ).

Відомо, що для Вовка просять заставу в 3 млн грн. Однак арештувати його не можна через суддівський імунітет, який досі не зняла Вища рада правосуддя (ВРП).

НАБУ вже зверталось до генерального прокурора Ірини Венедіктової з проектом відповідного клопотання та проханням ініціювати перед ВРП питання про дозвіл на затримання та взяття від варту Вовка, але реакції на це не було. 

Паралельно Печерський суд зобов’язав Венедіктову забрати у НАБУ справу ОАСКу. Це незаконне рішення мала переглянути Апеляційна палата Антикорсуду, але Печерський суд вже понад 3 місяців не передає матеріали справи.

3 лютого стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Андрій Біцюк з другої спроби задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо примусового приводу до суду голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Однак тоді НАБУ не знайшло голову ОАСК Павла Вовка, тому не змогло привести його до суду для обрання запобіжного заходу. Сам Вовк сказав, що не збирається виконувати рішення ВАКС.

8 лютого голову ОАСК Вовка знову не змогли силою доставити до суду. 16 лютого ВАКС втретє ухвалив рішення про примусовий привід Павла Вовка до суду.

18 лютого скандальний суддя Вовк знову не прийшов до Антикорупційного суду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme