UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Люстрація без смітників: Чому держава має перезапустити очищення влади

Обшуки у судді, який випустив Крисіна, і доручення розібратися з чиновником ДФС, котрий хотів від Коболєва 8,3 млрд гривень штрафу, може стати початком нової люстрації

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Люстрація без смітників: Чому держава ма…

Про те, що влада має адекватно реагувати на неадекватні рішення судів і чиновників – хоча б тому, щоб свого слова не казала вулиця – у ЗМІ говорилося неодноразово. Схоже, крига скресла. Поштовхом стала історія з вердиктом суду по Юрію Крисіну, чию причетність до вбивства журналіста Веремія 18 лютого 2014 року було доведено, але його так і не посадили за ґрати. 22 грудня минулого року Шевченківський райсуд засудив Крисіна на 4 роки умовно, але "пом'якшувальні обставини" у вигляді двох малолітніх дітей і "каяття" підсудного зменшили цей термін до 2 років. Минуло два місяці, і в судді Олега Лінника, який ухвалював це гуманне рішення, НАБУ провело обшук. За повідомленням ЗМІ, детективів зацікавило декларування недостовірної інформації. Та, схоже, не лише в декларації справа.

Щось подібне може очікувати і на начальника енергетичної митниці Ігоря Піковського. Одразу після того, як "Нафтогаз" у Стокгольмському арбітражі виграв у "Газпрому", до голови НАК Коболєва прийшли два листа з ДФС зі штрафами на загальну суму 8,3 млрд гривень. Коболєв пояснив: реальною причиною штрафів є відмова "Нафтогазу" оформлювати та оплачувати природний газ, який "Газпром" контрабандно постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганських областей. Тобто, сидить у ДФС чиновник, який підносить патрони Росії? Реакція була блискавичною – президент Петро Порошенко під час засідання РНБО звернувся до генпрокурора Юрія Луценка та в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана перевірити обґрунтованість штрафу.

Зараз у Піковського виправдовуються: мовляв, штраф пред'явлений не персонально Коболєву, а компанії, яку він очолює, за несплату ПДВ при закупівлі 2,4 млрд кубів газу в "Газпрому" у 2015 році. Але від цієї аргументації, за великим рахунком, "русскім духом" віє не менше…

Дуже добре, що влада почала реагувати на подібні факти. Не секрет, що після Революції Гідності так і не відбулася повноцінна люстрація. У підсумку, серед тих таки суддів люстрували буквально одиниці. До чого це призвело? Судді і чиновництво дуже швидко відійшли від переляку й Україна отримала нову хвилю корупції. І в судах, і в правоохоронних органах, які останнім часом регулярно опиняються в епіцентрі скандалів.

Зокрема, днями у Києві зловили поліцейського, який за хабар у $700 доларів обіцяв посприяти автовикрадачеві щодо не притягнення його до відповідальності. На Львівщині взяли на хабарі "копа", котрий за 2 тисячі "зелених" обіцяв закрити кримінальне провадження проти групи осіб за нанесення середніх тілесних ушкоджень. А буквально сьогодні у Житомирі поліцейський просив за успішне складання іспиту для отримання права керування спеціалізованим транспортом 3 тисячі гривень. До речі, це чергове продемонструвало, що антикорупційні електронні тести під час здачі на права, не допомагають.

То ж цілком очевидно: коли влада хоче виграти вибори, треба активно чистити авгієві конюшні. І в судах, і в правоохоронних органах, і в системі держслужби.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme