UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Краде з бюджету України та наживається на школярах": ЗМІ оприлюднили шокуючі факти про віцепрезидента Національної академії педагогічних наук України

14 лютого 2024 року, детективи БЕБ за процесуального керівництва прокурорів Святошинської окружної прокуратури м. Києва та Київської міської прокуратури повідомили про підозру директору одного з навчальних закладів Національної академії педагогічних наук України та гендиректору приватного підприємства в умисному заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах

Журналіст відділу новин
"Краде з бюджету України та наживається…
Затримання Топузова Олега Михайловича

Видання ІНФОРМАТОР дізналося, що головним фігурантом обкрадання державного бюджету по даній справі є віцепрезидент Національної академії педагогічних наук України – директор Інституту педагогіки НАПН Украіни (Національної академії педагогічних наук) Топузов Олег Михайлович, передає Depo.ua.

У прокуратурі повідомили, що впродовж 2018 – 2019 років підозрювані внесли неправдиву інформацію в акти приймання виконаних будівельних робіт, підробили довідки про вартість цих робіт та витрати на виконання протиаварійних та консерваційних робіт будівлі у центрі Києва. При цьому вказані у документах роботи виконані в неповному обсязі. Своїми діями посадовці завдали збитки державі на суму близько 2,4 млн гривень. Наразі фігурантам повідомлено про підозру. Директора навчального закладу відсторонено від посади. Підряднику обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. 

"Досудове розслідування здійснюється детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки у м. Києві за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань НПУ", – йдеться у повідомленні.

Тобто, Топузов Олег отримав підозру про вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Згідно цього, його мають відсторонити від виконання службових обовʼязків, посадити на домашній арешт та арештувати майно, наголошують журналісти.

Переконатися у тому, що роботи які зазначені у підозрі були виконані не в повному обсязі, варто лише подивитися фотографії занедбаних приміщень:

До того, будівля знаходиться за адресою м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 10 (відомий також як Мереживний будинок Брадтмана). Зведений у 1903—1904 роках. Має статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення.

Конфлікт інтересів та заробітки на школярах

Такий цинізм "псевдонауковця" Топузова змусив журналістів переглянути згадки його біографії у інтернеті. Виявляється, ще у 2020-2022 роках, громадські організації та журналісти повідомляли про конфлікти інтересів та схеми використання інституту та НАПН у власному збагаченні, ознаки явної корупції та заробітки на школярах.

Зокрема, відомий публіцист Сергій Іванов у 2020 році писав, що Олега Топузова, директора Інституту педагогіки НАПН України, зі своєю родиною буквально захопив згадану державну установу, і вона стала сімейною фірмою академіка: дружина і син також працювали в Інституті та перебували у прямому підпорядкуванні директора-чоловіка-батька.

Наступною згадкою у ЗМІ є те, що Олег Топузов разом з Анжелікою Цимбалару у 2021 році розробили освітню програму, яку назвали "Світ чекає крилатих". Схема полягає в тому, що Інститут педагогіки НАПНУ та школа підписують угоду, яка "не передбачає фінансових зобов’язань", але перед початком навчального року адміністрація школи, якій надходить директива "зверху", змушує батьків першокласників підписати договір з комерційною структурою Топузова про згоду взяти участь в освітньому проєкті вартістю 275 грн на місяць. У жураналістському розслідуванні стверджувалося, що всі кошти йдуть двом людям: Олегу Топузову та колишній співробітниці Інституту педагогіки НАПНУ, авторці навчальних програм проєкту Анжеліці Цимбалару. Саме ж приміщення Інституту педагогіки на вул. Січових Стрільців, 52-Д у Києві Топузов використовує як офіс для своєї комерційної структури.

Свіжа декларація та дивіденди Топузова

У вищезазначеній згадці журналісти звертають увагу, що Топузов на той момент не задекларував жодної копійки у декларації з цієї діяльності, але при цьому зафіксував, що є співвласником причетних приватних структур.

Журналісти зазирнули в Єдиний державний реєстр декларацій та перевірили інформацію. Керівник Інституту педагогіки Олег Топузов цього року вже встиг подати декларацію за 2022 рік. Детальніше з нею ознайомитися ви можете на сайті НАЗК.

ЗМІ акцентує увагу на ключових моментах, які стосуються нашої публікації. Дивіденди за 2022 рік, які Олег Михайлович отримав від ТОВ "ОП "СВІТ ЧЕКАЄ КРИЛАТИХ" ВІД АНЖЕЛІКИ ЦИМБАЛАРУ" складають 7 мільйонів 450 тисяч гривень.

Загальна ж сума з розділу "доходи та подарунки" налічує суму понад 8,5 млн.грн. і це лише за 2022 рік.

Таким чином, всі потужності державної наукової установи, яка за кошти платників податків покликана забезпечувати розробку концепцій розвитку освіти, були поставлені на службу комерційних інтересів клану Топузова, стверджують журналісти. За їхніми словами, щомісяця "освітня рента" збагачує його приблизно на 0,7 млн грн, а триває це не менше 6 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme