UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Консульський збір та облік: Набрала чинності постанова Кабміну щодо українців за кордоном

Сьогодні, 1 березня, набирає чинності постанова Кабінету міністрів від 29.01.2020 року №85, якою затверджено новий порядок ведення обліку громадян України, які проживають за межами країни

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу посольства України в Турецькій Республіці у Facebook.

Зазначається, що документ містить низку нових положень у сфері ведення консульського обліку:

–  з 1 березня застосовується стягнення консульського збору за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік осіб – пред’явників паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які досягли 16-річного віку. При цьому консульський збір за взяття на консульський облік може стягуватись у подвійному розмірі у разі розгляду заяви в терміновому порядку – в день звернення.

–  тарифна ставка за прийняття на тимчасовий або постійний консульський облік у звичайному порядку становитиме 20 дол. США.

Наголошується, що, відповідно до нового порядку, для взяття на постійний або тимчасовий консульський облік подаються:

1. Заява особи, яка досягла 16-річного віку, подана нею особисто або в інший спосіб. У разі взяття на постійний чи тимчасовий консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників.

2. Одна фотокартка розміром 10х15 сантиметрів із зображенням обличчя особи (70 - 80 % загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий) для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС.

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

4. Копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання (для постійного консульського обліку).

5. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини).

6. Копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки (за наявності таких документів) — для взяття на тимчасовий консульський облік.

7. Копія виданого компетентними органами дозволу, що дає право на проживання (у разі наявності).

8. Копія документа, виданого компетентними органами, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на її території.

9. Оригінал документа про сплату консульського збору.

10. Оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною).

11. Копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування — для взяття на тимчасовий консульський облік.

Наголошується також, що визначено строки взяття на тимчасовий консульський облік: стандартно на один рік або на період до п'яти років (з урахуванням строку дії дозволу на проживання в іноземній державі.

"Просимо врахувати при плануванні звернення до консульської установи", – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, 20 лютого минулого року стало відомо, що в ЄС на третину збільшили консульський збір.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme