ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гриневич незадоволена тим, що молодь не йде в ПТУ

Лише 20% випускників шкіл в Україні продовжують навчання в закладах професійної освіти, проти 40% в європейських країнах

Depo.Влада
24 червня 2018 09:48
ФОТО: depo.ua

Про це заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич на обговоренні "Якісна професійна освіта як запорука успіху регіонального розвитку" в межах "Форуму місцевого розвитку", повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

За її словами, учні працюють на обладнанні, зношеному на 60%-100%, а самі заклади професійної освіти мають неефективну мережу.

"Усі ці речі показують нам, що настав час відірватися від радянських практик і почати просувати механізми, що працюють в професійній освіті в найуспішніших освітніх системах світу", – зазначила Гриневич.

Міністр зауважила, що зараз МОН затвердило проект Концепції реформування професійної освіти, займається розробкою закону "Про професійну освіту" та готує спільний інфраструктурний проект з Європейським Союзом, держава інвестує в модернізацію професійної освіти.

Усе це – основа реформи профосвіти, але її наріжним каменем є впровадження дуальної форми навчання, широкого державно-приватного партнерства. Заохочення розвитку цього державно-приватного партнерства – наша мета, і ми активно шукали шляхи, яким же може бути це заохочення. Однак, коли я була в Німеччині, дізналася, що там роботодавці жодного заохочення за участь у навчанні дітей не мають – ні податкових пільг, навіть з зарплати учням сплачуються повноцінні податки. Єдине – держава оплачує фахівців, які працюють з дітьми, зокрема на виробництві, що логічно. Але це яскраве свідчення того, наскільки в сучасному світі роботодавці усвідомлюють важливість розвитку людського капіталу", – сказала Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що перші кроки в реформуванні професійної освіти робляться вже зараз і ґрунтуються вони на рекомендаціях Європейського Союзу.

"Ми спільно з ЄС підготували так звану Зелену книгу, в якій є рекомендації щодо зміни чинної реформи освіти. Зокрема, там виокремлена зміна систем фінансування та адміністрування сфери професійної освіти. Перші спроби реалізувати відповідні зміни були ще у 2016 році, коли фінансування було передано з державного рівня на рівень обласних центрів та міст обласного значення, причому без жодного ресурсу. Ми виправили ситуацію і підняли фінансування на рівень області і міст обласних центрів. Окрім цього, з 2017 року і зараз ми фінансуємо замовлення на спеціальності загальнодержавного значення – 119 млн. на рік. Також 2018-го ми подвоїли фінансування на відкриття навчально-практичних центрів – виділили 100 млн. За ці гроші ми можемо відкрити 50 НПЦ", – повідомила Гриневич.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада