UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головний популіст дня: Разумков, який погрожує відбирати мандати в депутатів через референдум

Номінується голова "Слуги народу" Дмитро Разумков, який уже планує, як через референдум відбиратиме мандати у депутатів-прогульників

Головний популіст дня: Разумков, який по…

Його номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Цю процедуру (позбавлення мандата) потрібно буде прописувати. Одним із форматів, який ми розглядали, це референдум по відкликанню народного депутата, це можуть бути і законодавчо прописані норми: якщо ви не відвідуєте свою роботу протягом, скажімо, 30% робочого часу... Це буде визначати закон. Не прийшли на 30% засідань - втрачаєте мандат", - цитує Разумкова "РБК-Україна".

Вибори скінчилися, "Слуга" вже взяв монопольну більшість у наступному парламенті, а його спікери ніяк не зупиняться у своєму популізмі. Підстави для позбавлення народного депутата мандату прописані у статті 81 Конституції України. Про якісь референдуми і прогульників там ні слова.

Пояснимо спеціально для виборців "зелених": будь-які закони мають відповідати нормам Конституції, якщо ці норми не подобаються, то до Основного Закону вносяться зміни за відповідною процедурою. В кінці якої має бути голосування конституційної більшості – не менше 300 голосів. У "Слуги народу" конституційної більшості немає. І не буде, навіть якщо їм підспівуватиме "Голос". То ж для внесення будь-яких змін до Конституції Разумкову і компанії доведеться домовлятися з іншими силами парламенту. А за такий популістський абсурд, як референдум про прогульників, домовитися буде майже неможливо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"