UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головний популіст дня: Наливайченко, який вирішив перейняти фінський досвід війни з СРСР

Номінується депутат від "Батьківщини" Валентин Наливайченко, який розповів фінській газеті, що треба змусити Росію вивести з нашої території свої війська, але не пояснив, як це зробити

Головний популіст дня: Наливайченко, яки…

Номінувала його група "Антипопулісти" на сторінці у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Якщо Росія та Путін мають якісь пропозиції, їх можна взяти до уваги. Проте потрібно змусити керівництво Росії вивести з території України як збройні сили, так і різні сумнозвісні служби безпеки та розвідки", – наголосив політик в інтерв’ю фінській газеті Seura. Так в Україні всі тільки "за", щоб російські війська і спецслужби покинули окуповані території Донбасу, але як це зробити? Де рецепт від пана Наливайченка? Принаймні у сказаному фінській газеті він не прослідковується.

Він далі каже: потрібно прослідковувати досвід Фінляндії, яка змогла з піднятою головою пережити агресію з боку СРСР. Сумнівне твердження. Адже загальновідомо, що радянсько-фінська війна 1939-40 років завершилася підписанням Московського мирного договору, згідно з яким до складу СРСР перейшла більша частина Карелії. У 1941 році Фінляндія відвоювала захоплені території, проте опинилася в зоні геополітичних інтересів СРСР та нацистської Німеччини, що у підсумку призвело до зростання антивоєнних настроїв у цій країні.

У нас дуже часто ставлять в приклад, як фіни зупинили наступ радянської армії влітку 1944 року, проте забувають, чим закінчилася війна для Фінляндії. Тож нагадаємо: під тиском антигітлерівської коаліції тодішнє керівництво цієї країни вийшло з війни і підписало перемир’я з СРСР. А вже у лютому 1947 року була підписана Паризька угода – вкрай невідна для Фінляндії. Вона зберегла свою незалежність, проте була змушена віддати СРСР не лише раніше окуповані ним території, а й деякі нові. Та ще й виплатити репарацію у розмірі 300 млн доларів і обмежити чисельність збройних сил та їхню боєздатність. І лише у вересні 1990 року Фінляндія оголосила, що умови цієї угоди більше не актуальні. Тож чи потрібен Україні такий досвід?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme