UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Голова Фонду держмайна розповів про катастрофічну ситуацію в "Центренерго"

Ситуація в енергетиці країни дуже тривожна, а компанія "Центренерго" не може погасити свої поточні зобов’язання, навіть якщо продати всі активи

Про це у Facebook повідомив очільник Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, передає Depo.ua.

За його словами, чистий збиток "Центренерго" за 2019 рік становив 1,9 млрд гривень, а у 2018, за його словами, підприємство показало півмільярда гривень прибутку.

"Прострочена дебіторська заборгованість ДП "Енергоринок" перед ЦЕ понад 1,4 млрд грн. У 2018 році на рахунках було біля 500 млн гривень, а вже за рік стало в десять разів менше. Підприємство не може погасити свої поточні зобов’язання. Навіть якщо продати всі активи, то ще 1,4 млрд гривень "Центренерго" боргуватиме", – наголосив Сенниченко.

Глава Фонду держмайна також додав, що кредиторська заборгованість компанії зараз складає 4,8 млрд грн., включно із частиною заборгованості державним шахтам.

"Тобто і шахтарі недоотримують зарплати, а "Центренерго", де працює 7 000 людей, на межі катастрофи", – додав він.

Сенниченко поінформував, що мав розмову із новим керівником "Центренерго" Олександром Корчинським. Той запевнив його, що із заборгованістю державним шахтам проблема вирішується вже зараз: "Центренерго" вже запустив перші платежі, щоб люди могли отримати зароблені гроші. Вже перераховано 15 млн гривень, і лише до кінця червня буде перераховано ще 38,5 млн гривень".

Він зауважив, що у липні теж буде погашатись такими ж темпами: "Враховуючи, що уся кредиторська заборгованість Центренерго перед державними шахтами складає 350,7 млн гривень, ці темпи вражають".

Сенниченко додав, що для "Центренерго" важливо давати Україні якомога дешевшу електроенергію, тож в інтересах людей та виробництва "Центренерго" в цій ціновій кон’юнктурі оптимально використовувати комбіновану паливну модель та домішували дешевий газ.

"Використання виключно вугілля до кінця року призведе до нарощування додаткового боргу щонайменше на 2,2 млрд гривень, що остаточно поставить на "Центренерго" хрест. Тому ми запропонували КМУ змінити рішення від 17.06.2020 року таким чином, щоб ми закуповували вугілля лише державних шахт (!), а не будь-яких вітчизняних", – повідомив він й додав, що наразі це питання на контролі уряду.

Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація, що щонайменше 1,5 млн тонн переважно російського вугілля перепродали державній компанії "Центренерго" фірми, пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme