UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експерт розповів, як Лавра "віджимала" будівлю, що сьогодні горіла

Ще 2013 року азаріський Кабмін передав Києво-Печерській Лаврі будівлю колишнього інституту

Про це у Facebook написав експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба, передає Depo.ua.

"РПЦ в Україні заперечує, що будівля, яка горіла, належить їм. Формально вони праві. Але…", - заявив Коцюба.

В 2011 році Академія наук прийняла рішення про розформування Інституту епідеміології й інфекційних захворювань ім. Громашевського.

Три роки, за словами Коцюби, інститут боровся за свої права. А далі почався тиск Кабміну

"В 2013 році Кабмін збирався з шиком відсвяткувати 1025-ліття Хрещення Русі-України. Куди мав приїхати патріарх Кірілл.

14 травня 2013 року А.Деркач й інші православні товариші ініціювали законопроект №2993 про передачу пам'яток архітектури релігійним організаціям не місцевою владою, а Кабміном. У червні цей закон підтримала КМДА. Зокрема, у ньому йшлося про безоплатну передачу церкві будівель і пам'яток за адресами вул. Січневого повстання, 21, 25, 27, 32, 33. (Лаврської, 23 тут немає, бо її будівля не входила до лаврського комплексу).

1 липня 2013 року Кабмін видав указ про виселення до 8 липня клініки з приміщення по вул. Лаврській, 11.

11 липня 2013 року Кабмін видав розпорядження №519-р за підписом М.Азарова про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви (Московського патріархату) будівель і споруд по вул. Лаврській, 11, та по вул. Лаврській, 15. Загалом - 75 будівель!

11 липня 2013 року представники УПЦ МП, влади та громадських організацій підписали Меморандум про недоторканність Інституту епідеміології й інфекційних захворювань поки не буде закінчене будівництво по вул. Амосова, 5.

30 жовтня 2013 року, попри те, що будівництво на Амосова так і не було здано в експлуатацію, відповідно до указу Азарова почався переїзд Інституту з вул. Лаврської, 11 і 23.

Спочатку у приміщенні на Лаврській, 23 планували відкрити готель для VIP-прочан. Але 21 листопада почався Євромайдан. Всім було не до церкви.

Чому сьогодні "УПЦ" МП пішла в глуху відмову, що це горів не їхній корпус? Дуже просто. Ці будівлі колись зводилися як лікарня на гроші киян. В 1949 році приміщення постановою Радміну СРСР були передані Інституту епідеміології. Тому вони не відносяться ні до музею, ні до лаври. В 2013 році МП сподівалася отримати їх "пакетом" з іншим подарованим урядом майном.

Далі у цьому будинку мешкали будівельники, які працювали на території КПЛ. А також нібито на Лаврській, 23 орендувала приміщення приватна клініка. Тому, щоб зрозуміти, кому належить будівля, треба перевірити урядові укази та розпорядження від 2013 року і договори оренди", - розповів Коцюба.

Нагадаємо, у Києві у двоповерховій будівлі на вул. Лаврській, 23, що належить до монастирського комплексу Києво-Печерської лаври, у понеділок виникла пожежа.

Згодом стало відомо, що палає на території Києво-Печерської лаври.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme