Днями має бути рішення Венеціанської комісії щодо освітнього закону, - Клімкін

Новий освітній закон – це українська справа, а діалог з Угорщиною щодо мови навчання для національних меншин буде вестися виключно на державному рівні

Про це в Івано-Франківську заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я вважаю, що освітній закон – це справа України. Це ми будемо визначати, що ми можемо робити і як ми маємо це робити. Це, безумовно, буде здійснюватись з громадою. В Закарпатті це будуть угорська, румунські громади. Це – наша українська справа. А хто там кого консультує – це інше, його особиста справа. Звичайно, ми будемо розмовляти з Угорщиною, і ми зацікавлені, аби вона нам допомагала, але виключно на державному рівні", – зазначив Клімкін відповідаючи на запитання щодо консультацій уряду Угорщини з народним депутатом із фракції Опозиційного блоку Нестором Шуфричем з приводу освітнього закону.

Він зауважив, що найближчим часом відбудеться його зустріч з міністром закордонних справ Угорщини, і розмова буде "як з друзями і партнерами", без жодних ультиматумів і політичних заяв.

"Це – не дипломатичний конфлікт. Це – наш діалог з угорцями. Так, складний, кажу відверто. Ультиматум може ставити хто завгодно, але ультиматуми ми не сприймаємо. Ми хочемо говорити", – сказав Клімкін і зауважив, що Україна очікує найближчими днями рішення Венеціанської комісії щодо освітнього закону і визначення в ньому державної мови.

"Упевнений, без державної мови немає єдності, соборності, немає всіх тих, хто будує європейську України. Я в Угорщині відверто сказав, що угорцям не можна допомогти знайти шлях до Європи, роздаючи просто угорські паспорти. Чим швидше Україна прийде до Європейського Союзу, тим швидше і українські громадяни угорського походження там залишаться", – наголосив міністр.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

Після цього уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme