UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Дія Сity поліпшить трудове та податкове законодавства України для ринку IT, — Денис Алейніков

Проект Міністерства цифровий трансформації України Дія Сity — спеціальний правовий режим для IT-гравців, стане драйвером зростання національної економіки і усуне проблему, пов'язану із застарілим і негнучким трудовим і податковим законодавством для IT-бізнесу. Керує проектом заступник міністра Олександр Борняков. Для запуску Дія City Верховна Рада повинна прийняти ряд важливих для індустрії законопроектів

Про це пише радник міністра цифровий трансформації України і legal lead Дія Сіty Денис Алейніков в колонці на "НВ.Бізнес".

"IT — це глобальний ринок, а український IT сектор за умовами найму та податків конкурує не з іншими галузями національної економіки, а з усім світом. Саме тому ми взялися сьогодні за побудову економіки знань перш за все через впровадження найпрогресивніших у світі стандартів залучення IT фахівців. Концепція найму сьогодні в світі сильно модернізується під впливом таких тенденцій як уберізація економіки, розвиток краудсорсингу і фріланс-платформ. Світ рухається від класичної концепції найму до концепції залучення і використання "відкритого таланту". Модернізуючи існуючий в Канаді і Великобританії концепт зайнятості Worker, ми плануємо ввести новий концепт зайнятості — GIG-працівник. Цей новий український стандарт залучення фахівців буде повністю відповідати потребам світового ринку проектної роботи, поєднуючи класичні гарантії, властиві штатним працівникам, з гнучкістю роботи фрілансера", — зазначає Алейніков.

За словами Алейнікова, досвід білоруського Парку високих технологій продемонстрував, що механізми, які пропонуються в рамках Дія City, матимуть максимальну ефективність.

"У країні сьогодні близько 200 тисяч талановитих інженерів і розробників. Ми вважаємо правильним запропонувати їм альтернативу: не тільки робота за наймом у великому аутсорсингу, а й можливість створення власного стартапу, продукту. Це максимізує фінансовий результат не тільки цих хлопців, але і країни в цілому. Саме на це спрямовані основні заходи, пропоновані нами в розроблюваному законі [про Дія City]. Наприклад, елементи англійського права, конвертований займ, розвиток венчурного інвестування — це все полегшить структурування іноземних венчурних інвестицій в українські стартапи. Розробники отримають доступ до іноземних грошей тут, в Україні, отримають шанс зробити свій проект, а країна отримає нові стартапи, структуровані за національним правом, а не на Кіпрі або ще десь. Інвестору це теж вигідно — утримувати невеликі національні команди за національним правом дешевше. Ми вже мали такий досвід реформ та побачили, що це працює на прикладі білоруського Парку високих технологій. В Дія City ми йдемо далі — вводимо необхідні іноземним фондам інструменти хеджування ризиків, такі як ліквідаційні привілеї, і стимулюємо розвиток національних ангельських інвестицій — українські інвестори отримають податкову знижку з ПДФО на суму інвестицій в українські стартапи", — вказує Алейніков.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme