UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Держбюджет отримав перший мільярд гривень від приватизації поточного року

Державний бюджет України вже отримав перший мільярд гривень від приватизації в поточному році

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Держбюджет отримав перший мільярд гривен…
Фото: Рixabay

Про це повідомив очільник Фонду державного майна Дмитро Сенниченко у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Перший мільярд від приватизації у 2021 році – DONE (зроблено, – ред.)! Негативісти кажуть, що активність інвесторів зараз залишає бажати кращого. Насправді це такий же міф, як і міфи про приватизацію, що йдуть корінням у далекі 1990-ті", – написав він.

За інформацією Сенниченка, нещодавно черговий успішний аукціон малої приватизації приніс державному бюджету  млрд грн з початку року.

"І це – вагомий внесок у розвінчання міфів. Особливо враховуючи, що новий власник вкладе у 4-6 разів більше у модернізацію об’єкту у порівнянні з фінальною ціною аукціону", – додав очільник Фонду.

Він зауважив також, що пандемія зовсім не зменшила зацікавленість інвесторів в об'єктах та жодним чином не впливає на ціну.

"Спекуляції на тому, що хтось хоче розкупити державну власність задешево – не пройдуть! Абсолютно прозорі приватизаційні аукціони з пропозиціями на будь-який гаманець демонструють лише справедливу ціну активу. І якщо раніше термін "приватизація" мав здебільшого негативну конотацію, то відтепер аукціони, де за перемогу завзято змагаються понад 20 учасників – звична практика. Крокуємо далі, в нас великі плани!" – підсумував Сенниченко.

Нагадаємо, 30 березня Рада розблокувала велику приватизацію.

Також Рада визначила перелік держпідприємств, що підпадають під мораторій на приватизацію.

Довідка: Приватизація – це політика чи процес продажу, або ж передачі державної чи суспільної власності (особливо націоналізованої промисловості) у руки приватних інвесторів.

При цьому приватизація майна державних підприємств України – відчуження майна, що перебуває у державній і комунальній власності, на користь фізичних та недержавних юридичних осіб.

За словами нардепа від "Слуги народу" та заступниці голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолани Підласої, в державному бюджеті на 2021 рік було передбачено 12 млрд грн надходжень від приватизації:

  • 3 млрд грн – від малої приватизації;

  • 9 млрд грн – від великої приватизації.

Вона нагадала також, що велика приватизація передбачає об'єкти балансовою вартістю понад 250 млн грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme