UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Антикорупційний суд арештував заочно суддю часів Януковича

Вищий антикорупційний суд України заочно арештував скандального голову суду часів Януковича Віктора Татькова

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Слідство.Інфо".

Рішення про запобіжний захід є необхідною умовою для екстрадиції Татькова в Україну.

Віктор Татьков з 1994 до 2010 року обіймав керівні посади в господарських судах Донеччини, а у 2010-2014 роках очолював Вищий господарський суд України.

Слідство підозрює ексголову суду в пособництві й винесенні неправосудних рішень, майнових і корупційних злочинах, створенні й керівництві злочинною організацією, втручанні в діяльність судових органів й незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду, одержанні хабара та відмиванні коштів.

Журналісти "Схем" знайшли близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та близько десятка в Іспанії, оформлених на родичів та незаможних друзів Татькова.

Від грудня 2016 року Віктор Татьков у розшуку. За даними правоохоронців, зараз він перебуває на території Австрії й ухиляється від слідства.

За словами прокурора Олега Багнюка, українські правоохоронці звернулися до австрійських колег щодо видачі Татькова. Прокурор стверджує, що ексголова суду відмовився від спрощеної процедури видачі, коли його могли екстрадувати без будь-яких запобіжних заходів. Тому єдиною можливістю для екстрадиції є заочний арешт.

Як стверджує адвокат Павло Попков, Татьков лікується за кордоном, про що нібито свідчать чисельні довідки німецьких й австрійських клінік. Він заперечував проти заочного арешту ексголови суду.

Захист Татькова має п’ять днів на оскарження рішення антикорупційного суду.

Генпрокуратура зверталася до міністерства юстиції Австрії із запитом про екстрадицію Татькова ще 19 квітня 2019 року. Наприкінці серпня адвокат Попков повідомляв, що це зробили нібито всупереч законодавству, адже на час направлення запиту ухвали про тримання під вартою Татькова не існувало.

У червні 2018 року Генпрокуратура заявляла, що екстрадиція Татькова ускладнилася, бо Апеляційний суд Києва двічі необґрунтовано скасував ухвали районного суду про тримання Татькова під вартою.

Нагадаємо, 5 вересня розпочав свою роботу Вищий антикорупційний суд

У 2018 році 8 червня Генеральна прокуратура України заявила про вжиття заходів для екстрадиції колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова.

13 жовтня Подільський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт понад 100 об'єктів нерухомості, що належать оточенню екс-голови Вищого госпсуду Віктора Татькова.

У листопаді Суд Києва наклав арешт на 4 гаражі, 14 паркомісць, будинок, кілька квартир та іншу нерухомість найближчого оточення підозрюваного у хабарництві та інших злочинах колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова.

Довідка: 18 жовтня 2016 року Генпрокуратура повідомила про підозру колишнім голові та заступнику Вищого господарського суду, а нині суддям Артуру Ємельянову та Віктору Татькову. За даними ГПУ, у 2011- 2014 роках вони фактично підпорядкували собі систему схвалення судових рішень. Зокрема, досліджується близько 7 тис. випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ та заяв, втручання в діяльність суддів із метою винесення ними потрібних зловмисникам неправосудних рішень в господарчих судах всіх інстанцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook