UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Адвокати "беркутівців" звернулися до Зеленського: Просять "адекватної" оцінки

Адвокати колишніх "беркутівців", обвинувачених у розстрілах на Інститутській у лютому 2014 року, яких 29 грудня в межах обміну передали в ОРДЛО, закликали президента Володимира Зеленського переглянути події Революції Гідності та дати їм "адекватну правову оцінку"

Про це йдеться у зверненні адвокатів ексберкутівців — Стефана Решка, Олександра Горошинського та Ігоря Варфоломеєва, передає Depo.ua з посиланням на Hromadske.

За їхніми словами, під час обміну на Зеленського та самих екс-беркутівців — Олега Янішевського, Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру — "вилилися тонни інформаційного бруду і закиди у зраді".

"Цим звернення ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення (взяти участь в обміні — ред.) було не менш складним, ніж для вас. Ключовою обставиною, що зумовила його прийняття, було не намагання уникнути відповідальності, а неможливість добитися справедливої оцінки дій наших підзахисних з боку ГПУ та суду. Сам факт включення їх до списків на обмін підтверджує, що справа політична", — йдеться у зверненні.

Як зазначили адвокати, не всі громадяни України вважають події 2014 року Революцією Гідності, й буцімто на непідконтрольній території "гостро сприймають несправедливість судового процесу" над тодішніми силовиками.

Захисники екс-беркутівців називають дискримінацією той факт, що активістів Євромайдану "звільнили від відповідальності", а натомість правоохоронцям влаштували "інквізицію".

Також адвокати вважають, що у Зеленського, який "певно" спостерігав за розстрілами на Майдани через ЗМІ, й у більшості людей "склалося певне упередження" щодо тих подій.

Самі Решко, Горошинський та Варфоломеєв упевнені, що Революція Гідності була державним переворотом, а політики, які після нього прийшли до влади, упродовж 5 років "систематично героїзували Майдан та дискредитували всю правоохоронну систему країни".

Адвокати поскаржились, що за ці роки влада зустрічалася з родинами загиблих активістів, але ігнорувала родини потерпілих та загиблих міліціонерів.

"В основі справи Майдану лежить політична складова, оскільки ці події стали приводом для зміни політичної влади в країні у спосіб, не передбачений Конституцією, а тому і вирішення справи Майдану в політичному сенсі лежить в наданні правильної оцінки подій лютого 2014 року суспільством, з юридичної точки зору — в адекватній правовій оцінці, яка полягає у корекції обвинувачення наших підзахисних, або оголошення амністії всім учасникам протистояння подій 2014 року, в тому числі працівникам правоохоронних органів. Цим треба нарешті підвести риску та перестати ділити країну на Майдан та анти Майдан", — йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим адвокати вважають, що підставою для обміну ексберкутівців стали "безвихіддя та безнадія". Тому вони просять Зеленського "дати сигнал до чесної оцінки подій 20.02.2014".

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та проросійськими бойовиками, внаслідок чого 76 українців повернулись додому.

30 грудня у Кремлі заявили про плани продовжити роботу з обміну утримуваними особами між Києвом і підконтрольними РФ бойовиками "Л-ДНР" у 2020 році.

Міноборони просить журналістів не турбувати звільнених бійців.

Читайте також: Обмін полоненими: Що відбувається (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme