UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Врятувати 100 тис. корів. Що буде з молочною галуззю України, якщо не відкрити експорт

Пропускної спроможності західного кордону України замало не тільки для основних товарів українського експорту, зерна і залізної руди, а й для продукції інших галузей. Наприклад, якщо не налагодити експорт молочної продукції, то в країні виникне надлишок молока і почнеться знищення корів
 

Журналіст стрічки новин
Врятувати 100 тис. корів. Що буде з моло…
Вивезення продукції – питання виживання всієї молочної індустрії

Попри зліт цін на молокопродукти у світі, закупівельні ціни на молоко в Україні з травня стабільні і коливаються від 9,8 до 12 грн/кг (без ПДВ), залежно від сорту. Усе через надлишки готової продукції на складах (сухе молоко, суха сироватка, масло), які невдаєтсья вивезти: порти заблоковані, а залізниці і сухопутного транспорту на все бракує.  Зараз оператори українського ринку молока намагаються утримати закупівельні, щоб не підштовхнути господарства до масового скорочення поголів'я. Але якщо ситуація з експортом не зрушить з мертвої точки, вже восени значну кількість молочного стада  доведеться пустити під ніж, пише "ДС".

За оптимістичним сценарієм, до кінця року промисловий сектор може втратити 70 тис. корів, за песимістичним — понад 100 тис. корів залежно від ситуації на фронті та деокупації українських територій.

Отже, вивезення продукції на експорт – питання виживання всієї молочної індустрії, принаймні в частині її продажів за кордон.  До речі, в червні експорт молочних продуктів становив $23,9 млн.

Який найреальніший шлях вивозу молочної продукції на експорт, наскільки велике в Україні молочне стадо і чи не постраждає внутрішній ринок, читайте в статті Дениса Стаджі для "ДС" "Корови і війна. Коли в Україні закінчиться молоко".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme