UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні хочуть запустити нові програми іпотеки та кредитів для середнього бізнесу

У Мінекономіки планують запустити нові програми щодо кредитування середнього бізнесу, а також розширення програми іпотеки для громадян

Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу", передає Depo.ua із посиланням на ТСН.

За словами міністра, наразі ставка по іпотеці складає приблизно 10%. Вона є зависока та не працює масово.

"Для того, щоб запрацювало, треба, щоб ставка в іпотеці в достроковому періоді 10-15 років була 3-4%. Тоді це буде масово. Це прості розрахунки. А кредити, які об'єктивно зараз середні є в країні, вони йдуть вниз. Ця програма, яка була "5-7-9", було дуже важко її запускати, але один з позитивів цієї програми було то, що банки почали кредитувати і конкурувати. І вже нема ставок 24-25. І не тільки через облікову ставку. А тому, що перекредитовуються в інших банках і отримують компенсацію під 0. І в нас приріст, коли ми починали, третій місяць загальна сума була 250 мільйонів видано взагалі в країні, то на липень ми виходили і продовжуємо в районі 800-900 мільйонів в тиждень. Це недостатньо ще, бо ми хотіли, щоб програма була до 20 мільярдів, але зараз ми вже маємо близько 6,5. І стабільно 700-800 мільйонів в тиждень", – сказав він.

Петрашко додав, що зараз програма для тих категорій, для яких вона була, працює, але цього недостатньо.

"В змінах до бюджету на наступний рік ми будемо розширювати програми. Будуть нові програми – для середнього бізнесу, бо зараз вона діє тільки для мікро- та малих підприємств із обмеженою компенсацією, розширення на людей іпотеки. Зараз іпотека ринкова в районі 10+ відсотків. Є різні випадки, але це точково. Люди не будуть брати кредити під 10% масово", – сказав Петрашко.

Також він навів розрахунок, за яких умов люди можуть почати масово брати іпотечні кредити.

"Простий розрахунок показує: середня зарплата 10 тисяч гривень, сім'я заробляє десь 16-17 тисяч (середній дохід), для того, щоб квартиру 40-45 тисяч доларів, яка є середня по Україні, кредит під 3% каже, що сім'я буде оплачувати в районі 7-8 тисяч гривень з розрахунку 10+ років амортизації. Тоді будуть брати. Якщо буде понад 8 тисяч гривень обслуговування, це проценти і тіло, кредит на іпотеку масово не будуть брати. Для того, що нам вернутися в 2007 рік, коли іпотека в валюту переведена на гривні становила в рік 200 мільярдів гривень в теперішньому еквіваленті. Про таке ми можемо тільки мріяти. Але зараз це потихеньку закладаємо в наступні періоди, щоб у 2021 році пішли масові кредитування", – пояснив Петрашко.

Нагадаємо, раніше українцям пояснили, чому банки не хочуть зв'язуватися з іпотекою

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme