UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В НБУ "списали" здорожчання долара на аграріїв-тіньовиків

Здорожчення долара та євро - сезонне явище, що чітко демонструє досвід останніх чотирьох років

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій в ефірі Радіо НВ, передає Depo.ua.

"Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна №2 з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо у експорті сонячної олії. Коли йде експорт, то іде і виручка. З іншої сторони потрібно розуміти, що Україна має економіку, яка не повністю є на світлій стороні. Зокрема, велика частина аграрного сектору перебуває в тіні", - сказав він.

Також він нагадав, що у 2016 році коливання почалися у вересні, у 2017 році - у серпні, в цього року - у липні.

"Причина проста. Курс важливий для бізнесу і населення. Вони (бізнес, - ред.) подивилися на це, і зрозуміли, що сенсу чекати вересня нема, тому купили валюту у серпні. Гадаю, що цього року відбулася така ж сама ситуація. Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав те, що відбувається сьогодні, панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи", - зазначив Чурій.

Також відповідаючи на питання про причини зниження курсу евро, замголови НБУ заявив, що на евро впливають зовсім інші фактори.

"Всі інші курси є похідними від долара. Останнім часом на ринках, які розвиваються, ситуація досить нестабільна. За місяць гривня девальвувала десь на 4%, а південно-африканська валюта девальвувала на 10%", - додав він.

Нагадаємо, 14 серпня курс продажу готівкового долара в обмінних пунктах київських банків підвищився на 9,22 коп. до 27,5769 UAH/USD, курс купівлі - на 7,66 коп. до 27,2306 UAH/USD.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme