ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В НБУ розповіли, як діятиме правило заокруглення сум у чеках

Нацональний банк затвердив правила заокруглення сум готівкових розрахунків у чеку

Depo.Гроші
20 березня 2018 22:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає Depo.ua.

Зазначається, що Національний банк України з 01 липня 2018 року припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет дрібних номіналів: 1, 2, 5 і 25 копійок, але не вилучатиме їх з обігу. Водночас 1 липня 2018 року додатково готівковий обіг не поповнюватиметься зазначеними номіналами монет.

"Відповідно з 01 липня 2018 року у випадку відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок підприємства торгівлі та сфери послуг проводитимуть заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за такими математичними правилами:

1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок", - йдеться у повідомленні.

У НБУ наголосили, що у разі наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

"У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України", - підкреслили у прес-службі.

Водночас банки України зобов'язані приймати без будь-яких обмежень від клієнтів монет дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, а також для обміну на монети та банкноти інших номіналів; видачу клієнтам монет дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси.

"Монети дрібних номіналів перебуватимуть в обігу до прийняття Правлінням Національного банку України окремого рішення про їх вилучення", - повідомили у НБУ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.