UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна - друга в світі за покращенням бізнес-клімату

Україна залишається другою країною в світі за темпами покращення бізнес-клімату з 2009 року

Україна - друга в світі за покращенням б…

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів у своєму блозі, передає Depo.ua.

"Завдяки ефективній співпраці президента, уряду та парламенту ми піднялись на 5 позицій у цьогорічному рейтингу та залишаємось другою країною в світі за темпами покращення бізнес-клімату з 2009 року", - написав Кубів.

Він зазначив, що точкою відліку для нової оцінки є 30 квітня. Тобто в рейтинг легкості ведення бізнесу 2019 року увійшли всі наші досягнення до 30 квітня 2018 року.

"В цьому є сенс – бізнес-клімат змінюється лише тоді, коли відповідні зміни вже набули чинності та запроваджені на місцях. Ухвалена постанова чи прийнятий закон, як правило – це лише половина успіху. Загалом 2 основних компоненти рейтингу, які забезпечили зростання України в рейтингу: правила міжнародної торгівлі та забезпечення контрактів", - додав Кубів.

За його словами, зростання торгівлі безпрецедентне: зі 119 на 78 місце. Значну роль відіграло те, що автомобільні запчастини були виключені з переліку товарів військового використання, що полегшило процедуру їх імпорту. Це зрушення, яке має велике значення для бізнесу, який інвестує в автомобілебудування.

За останні 3,5 роки українські та іноземні компанії побудували, або будують 13 заводів в галузі виробництва автомобілів та запчастин. Всі вони так чи інакше користуються імпортними комплектуючими та експортують свою автомобільні комплектуючі за кордон.

"Також на думку Світового банку, Україна також стала краще забезпечувати виконання контрактів. Зокрема, експерти відзначили, що покращилась якість судового процесу. Першочергово тому, що нове законодавство запровадило спрощений порядок розгляду незначних спорів між юридичними особами, а також – попереднє засідання під час розгляду справ", - написав Кубів.

Наразі триває новий цикл порівняння країн у легкості ведення бізнесу.

"Нам потрібно багато чого встигнути. Зокрема, вирішити проблему з підключенням до електромереж: спростити процедуру відведення земельних ділянок під лінії електропередач та знизити вартість підключення до електромереж. В цьому році за цим компонентом Україна, на жаль, навіть погіршила свою позиції в рейтингу. Звісно, потрібно продовжувати працювати над ухваленням законопроекту щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (№8124), який передбачає і скасування пайової участі (в цьому році збільшення пайової участі в інфраструктурі Києва з 2% до 4% потягнуло нас вниз)", - зазначив урядовець.

На його думку, позитивні наслідки для країни в рейтингу-2019 матиме нещодавно ухвалений кодекс про банкрутство.

"У рейтингу може позитивно відобразитися ухвалення Верховною Радою кодексу про банкрутство та можливість реалізації активів на відкритих онлайн-аукціонах через Прозорро.Продажі. Однак кодекс ще не підписаний Головою Верховної Ради та Президентом, а тому говорити про його вплив на бізнес-клімат - зарано", - вважає Кубів.

Нагадаємо, 31 жовтня Україна піднялася ще на 5 позицій у рейтингу Doing Business та посіла 71 місце.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme