UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна може стати ключовим партнером ЄС у виробництві та експорті водню, – Інститут майбутнього

Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп вважає, що наша держава може стати ключовим партнером ЄС у виробництві та експорті водню, що дасть їй ключ до довготермінової співпраці з Євросоюзом

Про це передає Depo.ua із посиланням на сторінку Інституту майбутнього у Facebook.

Так, за словами Прокіпа, після розпаду СРСР Росія стала глибоко залежною від транзитних потужностей України і, звісно ж, чинила спроби отримати українську ГТС у власність, чи хоча б встановити контроль над нею. Однак, за його словами така політика зазнала невдачі і тому Росія почала споруджувати нові газопроводи в обхід України.

Крім цього, експерт наголошує, що для легітимізації своїх дій Кремль всіляко намагався продемонструвати європейським країнам, що Україна ставить під загрозу європейську енергетичну безпеку, а на додачу ще й спровокував наймасштабніші "газові війни" 2005-2006, 2008-2009 років і конфлікт 2014 року, який врешті-решт закінчився Стокгольмським арбітражем. Але на цьому історія газових криз не закінчилася. Прокіп попереджає, що на Україну чекає новий виклик.

"Україна може стати ключовим партнером ЄС у виробництві та експорті водню. У світлі критичного скорочення обсягів транзиту газу через Україну до ЄС, саме водень може стати новим ключем до енергетичної взаємозалежності, довготермінової співпраці та економічної інтеграції України до ЄС", – зауважив він.

На його думку, наміри розвитку відновлюваної та водневої енергетики ЄС означають, що, ймовірно, впродовж 2030-2040 років Європа може демонструвати суттєве скорочення попиту на природний газ.

"А це, своєю чергою, означатиме загрозу для російської енергетичної експансії. Звісно, Росія не готова миритись із таким розвитком подій і вже готується до виходу на водневий ринок Європи та отримання статусу ключового гравця, попри те, що вона не згадана у Водневій стратегій ЄС (...)" – наголосив експерт Інституту майбутнього.

Він додав, що Україна стоїть перед викликом конкурування із Росією у майбутніх поставках водню до Європи.

"І Росія, яка добре досвідчена у веденні енергетичних воєн та шантажах, може виявитись серйозним суперником у такій боротьбі", — застерігає експерт.

Нагадаємо, що німецький залізничний концерн Deutsche Bahn і технологічна компанія Siemens Mobility роблять крок до кліматично чистого транспорту і вперше випробують використання водню для залізниці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme