UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Оприлюднили деталі нафтової угоди ОПЕК+

Організація країн-експортерів нафти та країни нечлени ОПЕК домовилися про дворічну угоду щодо скорочення видобутку нафти, яка передбачає скорочення на 10 млн барелів на добу (мб/д) у травні-червні, 8 мб/д – у липні-грудні та 6 мб/д – з 1 січня 2021 по 31 квітня 2022 року
 

Про це свідчить рішення 9-го позачергового міністерського засідання ОПЕК+, яке було проведено у четвер у форматі вебінару, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформу".

"Скоригувати в сторону зниження загальний видобуток нафти на 10,0 мб/д, починаючи з 1 травня 2020 року, на початковий період у два місяці, який закінчується 30 червня 2020 року. На наступний період 6 місяців, з 1 липня 2020 року по 31 грудня 2020 року, загальне узгоджене скорочення складатиме 8,0 мб/д. Після цього діятиме зниження у 6,0 млн барелів за добу протягом періоду 16 місяців, з 1 січня 2021 р. по 30 квітня 2022 р.", – йдеться в угоді.

Вихідним показником для розрахунку коригувань є видобуток нафти станом на жовтень 2018 року. Виняток зроблено для Королівства Саудівська Аравія та Російської Федерації – для обох за базовий рівень взято 11 млн барелів за добу.

"Угода діятиме до 30 квітня 2022 р. Продовження цієї угоди буде переглянуто протягом грудня 2021 року", – йдеться у рішенні міністерського засідання ОПЕК+, яке тривало у режимі відеоконференції близько 10 годин з вечора четверга до ранку п’ятниці.

Співголовами зустрічі були очільники енергетичних відомств КСА та РФ. Участь у 9-му позачерговому засіданні ОПЕК+ у якості спостерігачів взяли Аргентина, Колумбія, Еквадор, Єгипет, Індонезія, Норвегія, Тринідад і Тобаго та Міжнародний енергетичний форум. Мексика також брала участь у телеконференції, однак залишала її через розбіжності з іншими учасниками щодо скорочення видобутку.

Учасники домовилися зустрітися наступного разу у форматі вебінару 10 червня 2020 року, щоб визначати дії, необхідні для збалансування ринку.

Нагадаємо, 9 квітня всі країни ОПЕК+  погодилися з умовами нової угоди щодо скорочення видобутку нафти. Після цього ціна ф'ючерса на нафту марки Brent зросла до 35,2 доларів за барель.

Однак, 10 квітня вартість нафти обвалилася на тлі сумнівів, що угоди між ОПЕК+ з рекордного скорочення поставок нафти буде достатньо, аби компенсувати падіння світового попиту на паливо, викликане пандемією коронавірусу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme