UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Forbes оновив рейтинг мільярдерів України: Які зміни відбулися

Попри пандемію коронавірусу і спричинені нею локдауни, статки більшості українських мільярдерів значно зросли
 

Журналіст відділу новин
Forbes оновив рейтинг мільярдерів Україн…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на свіжий рейтинг від видання "Forbes Україна".

Так, з рейтингу українських мільярдерів вибув голова правління агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк, а український бізнесмен Вадим Новинський навпаки – увійшов у цей список.

"Юрій Косюк втратив місце в списку мільярдерів через зниження ринкової вартості його ключовий актив – МХП", – пояснює видання.

Зараз у списку фігурують олігархи Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, колишній народний депутат Костянтин Жеваго, колишній власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський, бізнесмен Геннадій Боголюбов, п'ятий президент Петро Порошенко і Вадим Новинський.

"Статки більшості українських мільярдерів значно зросли. І справа не тільки у показниках діяльності їхнього бізнесу. Минулої весни інвестори ще не були готові до пандемії, провідні біржові індекси світу істотно просіли, а нафта часом коштувала менше нуля. У березні 2021-го нафта б'є річні, а індекси – історичні максимуми", – йдеться у коментарі Forbes.

Зазначається, що багатьом українським мільярдерам допомогло майже подвійне зростання цін на сталь – за рік вона додала у ціні близько 300 доларів за тонну і досягла рівня 700 доларів за тонну.

"Статки Ріната Ахметова зросли до 7,6 млрд доларів. Він залишається найбагатшою людиною України і посідає 330-е місце в рейтингу найбагатших людей світу від Forbes. Складові багатства: Метінвест ($3,3 млрд); ДТЕК ($2,1 млрд); нерухомість ($0,7 млрд); ПУМБ ($0,3 млрд); Лемтранс ($0,3 млрд); інші активи ($0,9 млрд)", – йдеться в повідомленні.

Видання інформує, що статки Пінчука зросли до $2,5 млрд, а в червні 2020 року його оцінювали в $1,4 млрд. Серед активів Пінчука - нерухомість ($0,8 млрд); грошові кошти ($0,7 млрд); Interpipe ($0,5 млрд); інші активи ($ 0,5 млрд).

Статки Жеваго зросли до $2,1 млрд, в червні 2020 року його оцінювали в $1,1 млрд. Серед активів Жеваго – Ferrexpo ($1,4 млрд); Arterium ($0,3 млрд); грошові кошти ($0,3 млрд); інші активи ($0,1 млрд).

Статки Коломойського, за інформацією видання, зросли до $1,8 млрд, а в червні 2020 року його оцінювали в $1 млрд. Серед активів Коломойського – нафтогазові активи ($0,7 млрд); металургійні активи ($0,4 млрд); грошові кошти ($0,2 млрд); нерухомість ($0,1 млрд); Дніпроазот ($0,1 млрд); медіа ($0,1 млрд); інші активи ($0,2 млрд).

Статки Боголюбова зросли до $1,7 млрд, а в червні 2020 його оцінювали в $1,2 млрд. Серед активів Боголюбова - нафтогазові активи ($0,7 млрд); грошові кошти ($0,5 млрд); інші активи ($0,5 млрд).

Видання також повідомляє, що статки Порошенка зросли до $1,6 млрд, а в червні 2020 року його оцінювали в $1,4 млрд. Серед активів колишнього президента – Roshen ($1,1 млрд); грошові кошти ($0,2 млрд); Укрпромінвест-Агро ($0,1 млрд); інші активи ($0,2 млрд).

Також повідомляється, що Новинський потрапив до рейтингу мільярдерів зі статком $1,4 млрд, а в червні 2020 року його оцінювали в $810 млн. Серед активів Новинського - Метінвест ($1,1 млрд); грошові кошти ($0,1 млрд); Enwell Energy ($0,1 млрд); інші активи $0,1 млрд.

Повний список 100 найбагатших українців буде оприлюднено в травні 2021 року.

Нагадаємо, що 5 березня США ввели санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського.

У Офісі президента подякували США за допомогу у деолігархізацією. Своєю чергою голова "Слуги народу" Олександр Корнієнко упевнений, що цими санкціями США показали усім своїм партнерам, що із Коломойським не варто мати справу.

Водночас Національний банк України заявив, що ніяких обмежень на банківські операції, зокрема, в Україні, ці санкції не внесли.

31 січня стало відомо, що Міністерство юстиції США подало уже третій позов проти українського олігарха Ігоря Коломойського. У позові йдеться про конфіскування у Коломойського комерційної нерухомості (офісного центру) у штаті Огайо. У двох попередніх позовах також ішлося про нерухомість Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова у інших штатах – Кентуккі та Техасі.

Причиною такого позову стало те, що Коломойський, як заявили у міністерстві, купив цю нерухомість за вкрадені у "Приватбанку" гроші.

11 березня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов натякнув на розгляд санкцій проти Коломойського на наступному засіданні РНБО.

Читайте також: Між Коломойським і Байденом: Чому у Зеленського дають зрозуміти Штатам, що вибір ще не зроблено

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme