UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Доступне житло може стати дійсно доступним (ПРЕС-РЕЛІЗ)

У 2019 році держава планує виділити 100 млн грн. на будівництво доступного житла, ще 300 млн грн. очікується з місцевих бюджетів, натомість потрібно 3 мільярди

Про це мова йшла на круглому столі "Реалізація державних та регіональних житлових програм - шлях до вирішення проблеми забезпечення житлом громадян, що потребують соціального захисту", організованому Будівельною палатою та Асоціацією міст України. "100 млн. дуже мало для України. Треба мінімум мільярд. Два-три мільярди повинно бути. Ну хоч така програма є, і то це теж добре", - заявив заступник міністра ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Наразі профільне міністерство готує два законопроекти, що врегулює питання орендного житла та реконструкції кварталів застарілого житла.

Натомість, поки ці законопроекти застрягли в чиновницьких кабінетах, у Будівельній палаті України чітко знають, як зробити житло дійсно доступним.

"Ми пропонуємо об'єднати зусилля місцевої влади з будівельниками. І на містах будувати за підтримки місцевої влади. Містобудівні умови дозвільні, документи на будівництво і введення в експлуатацію (вирішуються на містах- ред)," - заявив Петро Шилюк Президент Будівельної палати України. За його словами, потрібно запровадити договірні відносини між забудовниками, підрядними компаніями та органами місцевого самоврядування. Це в свою чергу спротить дозвільні процедури та виділення земель. А забудовники могли б передавати частину новоспорудженого житла місцевій владі, яка вже надаватиме його малозабезпеченим родинам, учасникам бойових дій та переселенцям.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme