UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Всесвітній день боротьби зі СНІДом: Як захистити себе від хвороби і як її виявити

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році
 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом: Як з…

Depo.ua розкаже про смертельну хворобу.

ВІЛ та СНІД: у чому різниця

  • СНІД – синдром набутого імунного дефіциту
  • ВІЛ – вірус імунодефіциту людини

Проникаючи в кров людини, ВІЛ починає вражати певні клітини, які називаються Т-лімфоцити і макрофаги. Життєздатний вірус імунодефіциту виключно в організмі людини, при попаданні в повітряний простір гине протягом декількох хвилин. Розвиваючись в клітинах, вірус скорочує їх життєздатність. Як результат, через п'ять-десять років здатність людини протистояти хворобам знижується (тобто страждає імунітет). На цьому тлі і розвивається СНІД. Тобто іншими словами вірус (ВІЛ) породжує комплекс хвороб (СНІД) на тлі руйнування імунітету, передає "Моя освіта".

Стадії протікання хвороби

У ВІЛ є кілька стадій:

  • Перша – гостра інфекція, як правило нагадує грип;
  • Друга стадія – відсутність будь-яких проявів інфекції (на цій стадії виявити її можна тільки при лабораторних дослідженнях);
  • Третя стадія – це стадія зниження імунітету. Виникає через кілька років після зараження;
  • Четверта – пре-СНІД та ВІЛ, коли імунна система починає повністю руйнуватися, до смерті може призвести навіть звичайна застуда.

Лікування

Позбутися від ВІЛ неможливо, але можна постійно за допомогою комплексу лікарських засобів підтримувати імунітет. Лікування інфекції проводиться тоді, коли концентрація вірусу в одному мілілітрі крові залишається менше двохсот клітин, які протистоять інфекції. У разі своєчасного початку лікування ВІЛ-позитивна людина може жити десять, а в деяких випадках і двадцять років до настання стадії СНІД.

Діагноз СНІД ставиться в тому випадку, коли у людини розвинулося одне або кілька серйозних захворювань. У кожному конкретному випадку приймаються препарати, здатні полегшити стани хворого при цих захворюваннях.

Різниця між ВІЛ та СНІД полягає в наступному:

  • ВІЛ – це вірус, СНІД – це синдром;
  • СНІД – це кінцева стадія розвитку вірусу імунодефіциту людини;
  • З діагнозом ВІЛ людина може прожити 10-15 років, а діагноз СНІД означає летальний результат через короткий час;
  • Лікування ВІЛ проводиться за допомогою препаратів, що підтримують імунітет, а лікування СНІД – це лікування від певних, часто важких хвороб.

Як виявити СНІД: симптоми захворювання

Захворювання небезпечне тим, що з моменту інфікування до появи перших явних симптомів може пройти не один рік. На стадії, коли ще немає симптомів, захворювання можна виявити за допомогою аналізу крові.

Як передається СНІД і як убезпечити себе від нього

  • Вірус міститься практично у всіх біологічних рідинах людини: крові, слині, спермі, вагінальному секреті, передсіменній рідині, грудному молоці і т.д. Зараження відбудеться у тому випадку, якщо вони потраплять або у кров людини, або на пошкоджені слизові.
  • Незахищений статевий контакт. Саме тому необхідно користуватися презервативом під час сексу. Навіть якщо ви довіряєте партнеру, він не може і сам знати, що хворий. Дуже важливо розповісти про важливість захищеного сексу дітям і підліткам.
  • Вірус може передатися і при оральному сексі, якщо в роті є виразки.
  • Повторне використання ін'єкційного обладнання після людини, хворого на СНІД, а також нестерильних інструментів. Якщо ви прийшли в салон краси, щоб зробити пірсинг чи тату, не соромтеся поцікавитися, якими інструментами вам будуть це робити, попросіть показати, як інструменти стерилізуються. Якщо можна, принесіть свій одноразовий інструмент для виконання тих чи інших косметичних процедур. Це стосується і манікюру, педикюру і т.д. Дітям поясніть, що ні в якому разі не можна на вулиці піднімати шприци та інші предмети, що колють, що вони можуть бути небезпечні, передає 4mama.ua.
  • Недотримання елементарних правил особистої гігієни. Є речі, які суто індивідуальні. Це - зубні щітки, приладдя для гоління - предмети, на яких можуть бути залишки крові хворої людини.
  • Вірус може передаватися від матері до дитини під час вагітності, пологів і годівлі грудьми.
  • ВІЛ не передається через побутовий контакт, наприклад, при рукостисканні, спільному використанні ванної, у громадському транспорті або через поцілунок. АЛЕ! Якщо стався контакт крові інфікованого і здорової людини, то можливе зараження. Наприклад, у хворого на СНІД мають рани в роті і здорової людини теж. Вони (рани) - це доступ для вселення ВІЛ-інфекції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme