UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Всесвіт не повинен існувати, - висновок вчених

Досліди з антипротонами змусили вчених сумніватися в існуванні Всесвіту

За їхніми даними, на самому початку свого існування, рівні кількості речовини і антиречовини повинні були знищити одне одного, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

Вчені з Європейської організації з ядерних досліджень (CERN), провели надточні виміри магнітного моменту антипротона і не знайшли ніяких відмінностей між властивостями матерії і антиматерії. Але, якби це було так, частинки і античастинки взаємно знищили б один одну відразу ж після народження Всесвіту. Тобто, з точки зору фізики елементарних частинок, Всесвіт не повинен існувати.

"Всі наші спостереження показують повну симетрію між матерією і антиматерією, тому Всесвіт не повинен існувати насправді. Асиметрія повинна існувати десь, але ми просто не розуміємо, де саме", - говорить один з дослідників, Крістен Сморра.

Для вимірювання магнітних властивостей антипротонів фізики CERN скористалися пасткою Пеннінга, яка охолоджує частки до вкрай низьких температур і утримує їх за допомогою магнітних і електричних полів, поки проводяться вимірювання. В результаті вченим вдалося виміряти магнетизм антипротона з точністю до 9 цифр, перевершивши показник попередніх досліджень. Показники антипротона виявилися такими ж, як у протона.

При цьому Сморра і його колеги підвищили точність вимірів в 350 разів за допомогою дуже простого прийому - вони використовували не одну, а дві пастки Пеннінга, одна з яких працювала при кімнатній температурі, а друга - при майже абсолютному нулі. Як зазначає Сморра, пастки Пеннінга дозволяють проводити дуже точні виміри, проте навіть цієї точності не вистачає для повноцінних пошуків відмінностей між матерією і антиматерією.

Вченим тепер доведеться розробити і впровадити методи ще більш високоточного вимірювання властивостей протона і антипротона, щоб знайти порушення симетрії між ними. Продовження вивчення антиматерії може привести до відкриття ефектів поза рамками сучасних фізичних уявлень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme