UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Водохреще: Що не можна робити в це свято

19 січня православна церква святкує одне з великих двунадесятих свят - Богоявлення або Хрещення Господнє. У народі цей день називають Водохреща або Йорданом

Водохреще: Що не можна робити в це свято…

Depo.ua розкаже про традиції цього дня.

Водохреща: Що не можна робити

- не можна пити спиртне

- не можна занурюватися в воду без сповіді і причастя

- не можна лаятися, кричати, лихословити і думати про погане

- купатися треба з чистими помислами

- не можна плакати в цей день, адже, як свідчить прикмета, будеш плакати цілий рік до наступного Водохреща

- не можна прибирати, працювати, в'язати і шити

- не можна прати, так як можна осквернити або навіть образити воду

- не можна гадати.

Звичаї на Водохрещу

Опівночі перед Хрещенням вода в річках, як вірили селяни, хвилюється. Вся набрана з річки опівночі перед Водохрещем вода - цілюща; селяни зберігали її за образами і використовували в разі поранення або тяжкої хвороби.

Вранці в церкві відбувається богослужіння. За Богослужінні весь народ іде процесією на річку до хреста. Попереду несуть дерев'яний церковний хрест і хоругви, хор співає "Голос Господній ...", за хором іде священик, приклавши золотий хрест до чола, а за священиком - народ.

До річки на Водохреща йдуть усі: старі, молоді і діти. Кожен несе з собою пляшку, щоб набрати води, передає "Обозреватель".

Після недовгої служби священик занурює в ополонку хрест, а в цей час хор голосно співає: "У Йордані хрестився Ти, Господи ..." У свою чергу мисливці стріляють з рушниць, а хлопці випускають з рук голубів, які хмарою літають над "Йорданню" .

Коли вода освячена, люди підходять до ополонки і набирають в свій посуд воду.

Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу і тіло людини. Йорданською водою також скроплюють будинок, щоб обходило всяке нещастя і добре жилося в будинку.

До речі, всі більш-менш значні церковні свята супроводжуються освяченням води. Вперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина "оновлюється" для майбутньої гідного життя. Свята вода обов'язково повинна бути присутньою під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також всіх предметів, використовуваних під час богослужіння.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"