UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Великий Бар'єрний риф знаходиться у небезпеці, – вчені

Високі температури води в останні п'ять років призвели до знебарвлення рифової системи довжиною 2300 кілометрів

Великий Бар'єрний риф знаходиться у небе…

Професор Террі Хьюз з університету Джеймса Кука розкрив результати дослідження Великого Бар'єрного рифу, яке було проведено в минулому місяці. Виявилося, що аномально високі температури води за останні п'ять років призвели до знебарвлення рифової системи довжиною 2300 кілометрів, повідомляє "Популярная механика", передає Depo.ua з посиланням на zn.ua.

Знебарвлення відбувається через те, що здорові корали піддаються стресу від зміни температури води. Як результат — вони витісняють водорості, що живуть в їхніх тканинах, що позбавляє їх яскравих кольорів. Вперше масштабне знебарвлення було зафіксовано у 1998 році – тоді це був найспекотніший рік в історії. Але в наступні роки температури продовжували підвищуватися, знебарвленню піддавалися все більші площі. У 2016 році більше половини мілководних коралів загинули через знебарвлення.

Новий рекорд був встановлений в лютого 2020 року. Вчені зафіксували найвищу температуру з початку ведення спостережень в Австралії в 1900 році.

"Ми обстежили 1036 рифів з повітря протягом останніх двох тижнів у березні, щоб виміряти вагу та ступінь знебарвлення коралів у всьому регіоні Бар'єрного рифу. Вперше сильне знебарвлення торкнулося всіх трьох районів Великого Бар'єрного рифу: Північного, Центрального і тепер вже значної частини Південного секторів", – заявив Хьюз.

За словами Моргана Пратчетта, знебарвлення не завжди означає смерть коралів. Разом з тим, деякі з них будуть жити в гірших умовах, ніж інші.

Нагадаємо, світовий океан можливо відновити від забруднення до 2050 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme