UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені заявили, що кільця Сатурна молодші за динозаврів

Кільця Сатурна значно молодші, ніж вважалося до цього. Вони з'явилися навколо планети приблизно 10 мільйонів років тому.

Як заявили вчені, таким чином, навіть сам Сатурн старший за найпопулярнішу свою особливостей. Адже планеті 4,2 мільярди років, повідомляє Depo.ua з посиланням на Newsweek.

Виходить, що кільця лише сформувалися навколо Сатурна, а тим часом на Землі вже встигли з'явитися і вимерти динозаври, які остаточно зникли близько 65 мільйонів років тому.

Як взагалі у Сатурна з'явилися ці кільця, лишається загадкою. Вони майже повністю складаються з водяної криги і невеликої кількості кам'янистих порід. Вчені вважають, що вони почали формуватися менш ніж 100 мільйонів років тому, коли астероїди, комети і невеликі супутники почали обертатися навколо планети під дією її гравітації. Згодом ці об'єкти зіштовхнулися один з одним, розлетівшись на дрібні частинки.

Нове дослідження показало, що кільця Сатурна – тимчасова риса планети.Через 300 мільйонів років вони остаточно зникнуть. Адже їхня маса скорочується з максимальною швидкістю, а крига у їхньому складі падає на планету під дією гравітації.

Команда дослідників з італійського Римського університету Сапіенца на чолі з Лічяно Іессом використали дані NASA, зібрані зондом Cassini, щоб оцінити гравітаційне поле між Сатурном і кільцями. Власне, вони звернули увагу на дані "великого фіналу" апарата, коли він пройшов повз кільця і почав входження в атмосферу планети, поступово згораючи.

"Взаємозв'язок між масою кілець і їхнім віком досить великий", - сказав італійський вчений.

Він пояснив, що існує потік "забруднюючих частинок" навколо Сатурна, які осідають на кільця зі стабільним темпом. Оцінивши масу, вчені змогли підрахувати кількість осілих частинок і кількість років, за які кільця могли їх накопичити.

Вийшло, що головній рисі Сатурна всього лиш 10-100 мільйонів років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme