UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені винайшли сито для отримання прісної води

Дослідники з Університету Манчестера навчилися опріснювати воду за допомогою графенових мембран

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Science Alert.

На даному етапі, метод може обмежено застосовуватися лише в лабораторії, але це демонстрація того, як люди можуть колись почати отримувати один з найбільш дефіцитних ресурсів - прісну воду.

"Створення масштабованих мембран з однорідним розміром пор аж до атома, являє собою значний крок вперед і відкриває нові можливості для підвищення ефективності технології опріснення. Це перший чіткий експеримент в такому режимі. Ми показали, що існують реальні можливості для нарощування масштабів описаного підходу і масового виробництва графена на основі мембрани з необхідними розмірами сита", - розповів один з авторів дослідження, Рахул Наїр.

Великою проблемою у використанні оксиду графену є те, що, коли такі мембрани занурюють у воду, вони набухають, дозволяючи частинкам солі текти через пори. Команда з Манчестера подолала цю перешкоду за рахунок додавання епоксидної смоли по обидві сторони мембрани. Це дозволило вченим точно контролювати розмір пор у мембрані, створюючи отвори досить маленькі, щоб відфільтрувати всі солі з морської води.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme