UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені придумали, як просто позбутися депресії

Всього година фізичних вправ на тиждень помітно знижує ймовірність розвитку депресії і допомагає людям швидше позбутися від пригніченого стану незалежно від статі і віку

Про це йдеться в статті, опублікованій в American Journal of Psychiatry, передає Depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"Ми знали, що зарядка грає певну роль в боротьбі з депресією, але тепер нам вперше вдалося точно оцінити, як сильно вона допомагає людині позбутися від розвитку пригніченого настрою", - заявив Семюел Харві з університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї ( Австралія).

Хронічна депресія вважається одним з найпоширеніших і складних психічних розладів. Як правило, її поява супроводжується втратою інтересу до життя, зниженням самооцінки і апатією. За останні роки вчені розробили безліч ліків-антидепресантів, проте багато з них мають серйозні побічні ефекти, в число яких входять порушення обміну речовин, ожиріння і звикання.

В останні роки вчені знайшли безліч свідчень того, що постійна депресія впливає не тільки на психіку і поведінку людини, але і на її здоров'я і тривалість життя. Наприклад, чотири роки тому нідерландські біологи виявили, що епізоди депресії помітно скорочували довжину так званих тіломер (кінцевих ділянок хромосом, які захищають ДНК від пошкоджень), через що клітини швидко старіли.

Харві і його колеги знайшли порівняно безпечний і простий спосіб позбутися депресії - для цього вони проаналізували результати масштабних спостережень за здоров'ям жителів Норвегії, які велися в одній з губерній скандинавської країни в середині 1980-х і 1990-х років. У цьому проекті брали участь приблизно 30 тисяч дорослих норвежців, що дозволили медикам безперервно спостерігати не тільки за їхнім здоров'ям, але й настроєм і самопочуттям.

Вивчаючи ці дані, австралійські вчені звернули увагу на цікаву закономірність - люди, які ніколи не робили фізичних вправ, приблизно на 44% частіше страждали від депресії і мали вищі шанси отримати тяжкі форми пригніченого настрою, ніж норвежці, приділяли спорту одну-дві години в тиждень.

"Поки що незрозуміло, з чим це пов'язано, але ми припускаємо, що у зарядки є не тільки біологічні, а й соціальні плюси. У будь-якому випадку наявність подібного зв'язку говорить про те, що вправи необхідно інтегрувати в програми боротьби з депресією. Навіть якщо нам вдасться лише трохи підвищити рівень фізичної активності населення, ефект від цього буде величезним ", - робить висновок Харві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme