UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені придумали, як отримати кисень на Марсі

Вчені з США знайшли потенційне вирішення проблеми відсутності на Марсі кисню

Проблему відсутності кисню на Марсі намагаються вирішити не перший рік, адже без цього колонізація планети буде неможлива, повідомляє Depo.ua з посиланням на Tech Times.

Вчені з США несподівано знайшли потенційне рішення цього питання. На їх думку, з настільки грандіозною задачею, імовірно, зможуть впоратися глибоководні ціанобактерії, що мешкають у Світовому океані. Завдяки процесу фотосинтезу вони теоретично здатні в екстремальних для людини умовах поглинати вуглекислий газ, виділяючи кисень.

Ці водорості дуже живучі: вони зустрічаються в Антарктиді, у неймовірно спекотній Долині Смерті і навіть на зовнішній обшивці Міжнародної космічної станції.

"Це може прозвучати для багатьох з нас як чиста наукова фантастика, однак великі космічні агентства і деякі приватні компанії вже зараз зацікавлені в тому, щоб випробувати нашу ідею на практиці. В теорії фотосинтез бактерій дійсно здатний запустити виробництво на Марсі кисню", - повідомив Елмарс Краусц, один із авторів дослідження.

За словами вченого, при цьому ніхто поки не знає, якою буде поведінка мікроорганізмів безпосередньо на Марсі. Тому першочерговим завданням для космічного співтовариства Землі є "заселення" планети саме ціанобактериями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme