UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені показали детальний знімок туманності Тарантул (ФОТО)

Вчені змогли отримати найбільш детальне зображення туманності Тарантул, розташованій від нас на відстані приблизно в 160 тисяч світлових років

Зображення вдалося отримати з оглядового телескопа VLT в обсерваторії ESO Паранал в Чилі, повідомляє Depo.ua з посиланням на офіційний сайт Європейської Південної Обсерваторії.

The rich region around the Tarantula Nebula in the Large Magellanic Cloud

Фото: ESO

Туманність Тарантул, відома ще як 30 Золотої Риби (30 Doradus) - найяскравіша область зореутворення в Місцевій Групі галактик. Скориставшись можливостями VLT, астрономи отримали детальне зображення Туманності Тарантул і безлічі туманностей і зоряних скупчень в її околицях.

Сама Туманність Тарантул простягається більш, ніж на 1000 світлових років у сузір'ї Золотої Риби (Dorado), видимому тільки на небі південної півкулі. Ця чудова туманність є частиною Великої Магелланової Хмари, карликової галактики розміром всього приблизно 14 000 світлових років, однією з найближчих до Чумацького Шляху.

У центрі Туманності Тарантул знаходиться гігантське молоде зоряне скупчення NGC 2070. У щільному ядрі цій галузі, в якій відбувається спалах зореутворення, R136, знаходяться деякі з найбільш масивних і таких, що мають найбільш високу світність з усіх відомих зірок. Яскраве свічення самої Туманності Тарантул вперше помітив французький астроном Ніколя-Луї Лакайль в 1751 році.

Зліва від Туманності Тарантул можна побачити яскраве розсіяне скупчення NGC 2100 із сяючою розсипом блакитних зірок в оточенні червоних. Це скупчення відкрив шотландський астроном Джеймс Данлоп в 1826 році під час своєї роботи в Австралії на 9-дюймовому (23-см) рефлекторе власного виготовлення.

Крім того, ESO опублікувала відео, на якому показано наближення до туманності Тарантул при розгляданні її з Землі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme