UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені назвали швидкість, з якою чорна діра "пожирає" матерію

Чорна діра затягує об'єкти зі швидкістю, яка становить третину від швидкості світла

Це вдалося встановити дослідникам з Лестерського університету, які спостерігали за тим, як нищівна космічна сила поглинула об'єкт з масою, подібною до Землі, передає Depo.ua з посиланням на Newsweek.

"Ми спостерігали за всім процесом, і ми гадаємо, що могли досить точно визначити кількість матерії, яка потрапила в чорну діру", - сказав професор Лестерського університету Кен Паундс, який є автором нового дослідження.

"Щось з масою Землі було поглинуто приблизно за день", - додав він.

Паундс практикує рентгенівську астрономію, яка передбачає виявлення і спостереження за космічними об'єктами за допомогою рентгенівського випромінювання.

Використовуючи орбітальну обсерваторію XMM-Newton, яка належить Європейській космічній агенції, його команда зосередила увагу на супермасивній чорній дірі, маса якої перевищує сонячну в 40 мільйонів разів.

Майже кожна галактика має таку чорну діру в своєму центрі, і наш Чумацький шлях – не виключення. Але та, за якою астрономи вели спостереження, розміщена посеред галактики PG211+143. Вона розташована за мільярд світлових років від Землі.

Зазвичай, коли газ потрапляє в чорну діру, він кружляє навколо неї і поступово поглинається. При цьому, він нагрівається і пришвидшується, а отже випромінює більше світла. Саме так вчені змогли вивити скорочення маси.

"Коли матерія наближається до чорної діри, вона нагрівається до температур, при яких світло від цієї матерії складається з рентгенівських променів", - пояснив Паунс, додавши, що та матерія, за якою спостерігала його команда, була надзвичайно гарячою.

"Температура була приблизно 10-20 мільйонів градусів. Випромінювання було рентгенівським, саме тому ми змогли спостерігати за ним за допомогою рентгенівської обсерваторії", - додав вчений.

Відкриття може означати, що процес хаотичного "зрощення", під час якого відбувається пряме входження матерії, відбувається так само і у випадку інших супермасивних чорних дір. А отже з часом обертання таких чорних дір сповільнюється, дозволяючи їм поглинати матерію і збільшуватися навіть швидше.

Чорні діри раннього всесвіту нарощували масу дуже швидко. Тому відкриття може пояснити, чому саме їм вдалося це зробити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme