UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені: На супутнику Сатурна можуть жити мікроби

Австрійські мікробіологи з'ясували, що деякі земні бактерії могли б вижити в підлідному океані на Енцеладі, супутнику Сатурна

Дослідницька група, яку очолював Симон Ріттманн з Віденського університету, прийшла до висновку, що певні види земних мікробів здатні розмножуватися в умовах Енцелада, повідомляє Depo.ua з посиланням на Gizmodo.

В експерименті використовувалися три види архей: Methanothermococcus okinawensis, Methanothermobacter marburgensis і Methanococcus villosus, яких помістили в умови, схожі на ті, які, ймовірно, існують на Енцеладі. На Землі ці мікроорганізми використовують вуглекислий газ і молекулярний водень в якості їжі, вивільняючи метан в якості побічного продукту.

Зокрема, організми поміщалися в суміш водню, вуглекислого газу, чадного газу, метану, азоту і в деяких випадках ще й етилену. Тиск варіювалося від 2 до 90 бар, а температура від 65 до 80 градусів Цельсія (такою вона може бути ближче до областей гідротермальної активності на супутнику).

Щоб зробити життя більш складним для архей, команда Ріттмана також піддала їх впливу деяких шкідливих сполук, які могли б існувати на Енцеладі і які, як відомо, перешкоджають росту, такі як формальдегід, аміак і монооксид вуглецю. Мікроби просто позбулися цих хімічних речовин і продовжували процвітати.

"Це перше міждисциплінарне дослідження про мікроорганізм з Землі, який міг би виробляти метан в умовах Енцелада. Ми змогли показати, що в передбачуваних умовах Енцелада і даних параметрах навколишнього середовища в лабораторії відбувалося біологічне виробництво метану і що мікроорганізм з гідротермальної системи на Землі може рости в присутності передбачуваних речовин-інгібіторів в поєднанні з високим тиском ", - підкреслив Симон Ріттманн.

У той же час, на думку інших вчених, одна зі слабких сторін нового дослідження полягає в тому, що кислотність середовища, яка використовується в експерименті, була нижче діапазону, який зафіксував на Енцеладі зонд Cassini.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme