В областях з воєнним станом посилять нагляд за санітарно-епідемічною ситуацією

У областях, де запровадили воєнний стан, забезпечено посилений режим роботи відділу з реагування на надзвичайні події та міжнародні медико-санітарні правила (ММСП)

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-сллужбу Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, послуги у сфері громадського здоров'я в умовах воєнного стану залишаться незмінними.

"Населення отримуватиме усі необхідні послуги у штатному режимі. Зокрема, в закладах охорони здоров'я можна зробити щеплення проти інфекційних хвороб згідно з Календарем, отримати препарати для лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, замісної підтримувальної терапії, консультації щодо профілактики неінфекційних хвороб, в лабораторних центрах замовити та провести відповідні лабораторні та інструментальні дослідження", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Центр громадського здоров'я співпрацюватиме з обласними держадміністраціями, органами місцевого самоврядування та лабораторними центрами 10 областей, в яких введено воєнний стан.

"Ми надаватимемо необхідні консультації, експертну допомогу та оновлюватимемо актуальну інформацію про санітарно-епідемічну ситуацію", - зазначив директор Центру Володимир Курпіта.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна