UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Успіння Богородиці: Що не можна робити

Свято Успіння (кончини) Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії значиться одним з дванадцяти (двунадесятих) головних свят Православної церкви

Успіння Богородиці: Що не можна робити…

Depo.ua розкаже історію цього свята та зверне увагу на важливі традиції та заборони цього дня.

Що значить свято Успіння Богородиці і як його святкує церква

Святу передує суворий Успенський піст і святкується Православною Церквою за новим стилем – 28 серпня. В цей день у всіх православних храмах проходять урочисті богослужіння.

Після Вознесіння Господа Матір Божа залишалася під опікою апостола Іоанна Богослова, а за його відсутності жила в будинку його батьків поблизу гори Оливної. Для апостолів і всіх віруючих Вона була втіхою і повчанням. Розмовляючи з ними, Матір Божа розповіла про чудесні події Благовіщення, зачаття і нетлінного від Неї народження Христа, Його дитинства і всього земного життя.

Подібно апостолам, Вона насаджувала і стверджувала Християнську Церкву Своєю присутністю, словом і молитвами. Обставини Успіння Божої Матері відомі в Православній Церкві від часів апостольських. Дивне було життя Пречистої Діви, дивне і Успіння Її, як оспівує Свята Церква: "Бог всесвіту показує на Тебе, Цариця, чудеса, що перевищують закони природи".

Пречисте тіло Матері Божої було поховано на сімейному кладовищі. З самого поховання Її християни благоговійно шанували труну Матері Божої і влаштували на тому місці храм. У храмі зберігалися дорогоцінні пелени, якими було повиті пречисте і пахуче тіло.

Успіння Пресвятої Богородиці відбувається після Успенського посту (період з 14 по 27 серпня), який в народі називався спожинками, так як свято Успіння знаменував собою завершення збирання врожаю - спожинати означало дожинати.

Як святкували Успіння Богородиці наші пращури

Наші предки нерідко порівнювали Богородицю з древнім божеством - Матір'ю Сирою Землею, тому і в день Успіння земля вважалася іменинницею. У свято по землі не можна було ходити босоніж, а також встромляти в неї будь-які гострі предмети - ні кілки, ні лопати, ні інший інструмент.

Свято іноді називали дожинки, оскільки в цей час закінчували жати хліб. Так як в жнивах брали участь головним чином жінки, то в старовину час відпочинку після Успіння називали молодим Бабиним літом, яке тривало до Івана Пісного.

Наостанок селянки виходили в поле, обв'язували соломою серпи і каталися по землі, просячи Жнива повернути силу, витрачену на збирання врожаю.

На Успіння селяни часто приносили до церкви насіння або колосся різних хлібів для освячення і благословення. Після влаштовували спільні бенкети - складчини; для них варили пиво, смажили баранів, пекли пироги. Багаті люди пригощали бідних сусідів. Називали Успіння також Солінням, оскільки в цей день було прийнято солити огірки і квасити капусту. Взимку з ними готували борщ, розсольник, а також вживали з картоплею і хлібом.

Що не можна робити на Успіння Богородиці

В Успіння Пресвятої Богородиці не можна слідувати поширеним забобонам і звичаям. Можна зустріти величезну кількість безглуздих повір'їв, наприклад, про те, що в Успіння не можна ходити босоніж або в черевиках, які натирають ногу, що в Успіння не можна працювати і навіть що в Успіння не можна брати в руки ніж і різати їм хліб. Але насправді, в Успіння не можна вірити подібним порадам, як не варто сприймати їх всерйоз і в інші дні року.

В Успіння не можна читати змови, як не можна користуватися магічними засобами протягом усього року і всього життя.

Церква однозначно дивиться на подібні способи досягнення мети, сприймаючи їх як спілкування не з Богом, а з бісами, передає "Фома.ру".

Успінню передує двотижневий строгий пост, але в цей день він завершується. Якщо свято припадає на середу або п'ятницю, тоді на Успіння не можна їсти м'ясні та молочні продукти, але дозволено їсти рибу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme