Українці збідніли за час карантину

За час карантину фіксується зниження добробуту населення України. Однак при цьому поки що немає переходу до абсолютної бідності
 

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає Depo.ua.

Як зазначають соціологи, якщо в кінці квітня можна було зарахувати до умовно заможних верств (можуть дозволити собі купувати деякі коштовні речі, як телевізор чи холодильник, або взагалі, що завгодно можуть дозволити собі) 20,5% респондентів, то на початку червня – уже 12%.

Натомість, з 30% до 36% зросла частка респондентів з умовно середнім рівнем добробуту (можуть дещо відкладати, але не можуть дозволити покупку таких речей, як телевізор чи холодильник) і з 34% до 37% – з низьким рівнем добробуту (вистачає грошей на їжу, але купувати одяг уже важко).

Водночас, рівень абсолютної бідності – тих, кому не вистачає грошей на їжу – практично не змінився - 11,5% наприкінці квітня проти 12% на початку червня.

З 24 травня по 4 червня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В рамках опитування проведено 4000 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% — для показників близьких до 25%, 1% — для показників близьких до 10%, 0,8% — для показників близьких до 5%, 0,4% — для показників близьких до 1%.

Нагадаємо, з 1 липня 2020 року в Україні збільшиться розмір прожиткового мінімуму, а це, у свою чергу, призведе до перерахунку і інших виплат. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя