Пенсії, аліменти та платіжки за газ: Що зміниться з 1 липня

З 1 липня 2020 року в Україні збільшиться розмір прожиткового мінімуму, а це, у свою чергу, призведе до перерахунку і інших виплат

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Пенсії, аліменти та платіжки за газ: Що…

Depo.ua розповідає, як саме зміняться заробітні плати та пенсії, допомога по безробіттю та аліменти, а також для кого подорожчають платіжки за газ.

Як зміниться прожитковий мінімум

Відтепер загальна сума прожиткового мінімуму становитиме 2118 гривень на одну особу (до цього він був 2027 гривень) на місяць. З 1 грудня прожитковий мінімум має зрости до 2189 гривень.

При цьому для дітей віком до 6 років сума становитиме 1859 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 2318 грн, для працездатних осіб - 2197 грн, для осіб, які втратили працездатність, - 1712 грн.

Які виплати зростуть

Разом із зростанням прожиткового мінімуму пенсійний фонд України з 1 липня проводитиме перерахунок пенсій. Це здійснюватиметься в автоматичному режимі, а виплата перерахованих пенсій буде здійснюватись з 4 липня.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

 

    

Розмір підвищення перерахованої пенсії залежатиме від того, які саме складові входять до виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму. Дізнатися більше про пенсійні виплати, які стосуються вас, ви можете на сайті Пенсійного фонду України.

Допомога по безробіттю

Згідно із 5 статтею  23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року, допомога по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно, протягом липня-листопада цього року її максимальний розмір становитиме 8788 грн (2197 грн х 4).

Мінімальний розмір аліментів

Згідно із ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може становити менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, у період з липня по листопад 2020 мінімальна сума аліментів розразовуватиметься таким чином:

- для дітей віком до 6 років - 929,50 грн (1859 грн х 50%);

- для дітей віком від 6 до 18 років - 1159,00 грн (2318 грн х 50%).

При цьому мінімальна рекомендована сума аліментів на одну дитину – це розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Він присуджується судом у випадку достатнього рівня доходів платника аліментів. 

За зазначений вище період ця сума становитиме 1859 грн для дітей віком до 6 років і 2318 грн для дітей віком від 6 до 18 років. 

Допомога у зв’язку з вагітністю

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами нараховується у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (це може бути стипендія, заробітна плата або ж  допомога з безробіття). При цьому сума не може бути меншою за  25% від розміру прожиткового мінімуму (тобто, не менше 549,25 грн)

Допомога одиноким матерям

А фінансова допомога одиноким матерям з 1 липня 2020 року становитиме 1859 грн для дітей віком до 6 років, 2318 грн для дітей віком від 6 до 18 років. Тим часом допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, складатиме 1712 грн.

Що залишиться незмінним

Мінімальна місячна заробітна плата – 4723 грн (погодинно –  28,31 грн) впродовж 2020 року залишатиметься незмінною, а відповідно похідні від цієї суми виплати теж.  

Не зміняться також:  максимальна база нарахування ЄСВ і мінімальний страховий внесок; мінімальне й максимальне обмеження розміру лікарняних і декретних; розмір ЄСВ для підприємців;  мінімальний рівень оплати праці, а також розміри штрафів за порушення законодавства про працю; сума податкової соцпільги, а також граничний розмір доходу, який надає право на неї; неоподатковувані суми добових витрат; неоподатковуваний розмір подарунків; неоподатковувана сума, яку сплачують на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів; сума неоподатковуваної благодійної допомоги; неоподатковуваний розмір стипендії; неоподатковувані виплати чи відшкодування від профспілок; неоподатковуваний розмір допомоги на поховання; податок на нерухоме майно; єдиний податок для платників груп 1 та 2; збір за паркування авто; транспортний податок; туристичний збір; судовий збір; плата за адмінпослуги й держмито; суми прощеного (анульованого) боргу, що не включаються до оподатковуваного доходу фізособи.

Та, окрім підвищення прожиткового мінімуму та супутніх виплат, на українців очікує і підвищення тарифів. Зокрема, з 1 липня зросте тариф на розподіл газу: вартість доставки палива в середньому зросте на 9,4%.

Про це йдеться у проєктах постанов №№3014-3051 та №№053-3056 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

При цьому пощастило жителям столиці: для киян з 1 липня розподіл газу не подорожчає і вартуватиме 0,28 грн за кубометр. Тим часом  жителі інших міст сплачуватимуть 1,31 грн за кубометр замість 1,06 грн.

Пільговий проїзд у Києві

Окрім вище перерахованих змін, у столиці з 1 липня реформуються правила пільгового проїзду. Першочергово, не зареєстровані у Києві пільговики, що мають право пільгового проїзду громадським транспортом, їздитимуть на загальних підставах. Втім, для цього їм потрібно буде попередньо зареєструвати е-квиток. Витрати на проїзд будуть відшкодовувати органи соцзахисту населення за місцем реєстрації людини. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"