UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Учасники Асамблеї штату Нью-Йорк відзначили освітньо-волонтерську мережу Гончаренко центрів

Освітньо-волонтерській мережі Гончаренко центрів виповнюється 2 роки. Під час війни організація, що була створена з метою надання безкоштовної освіти, перетворилась на команду потужних волонтерських хабів. На засіданні Асамблеї штату Нью-Йорк в США американські державні діячі відзначили мережу, як приклад ефективної волонтерської організації

Журналіст відділу новин
Учасники Асамблеї штату Нью-Йорк відзнач…

Про це інформує Depo.ua.

Іноземних державників вразило, що навіть за складних військових умов мережа продовжує втілювати освітні програми та поєднує їх з гуманітарною діяльністю. З початку повномасштабного вторгнення Гончаренко центри активно допомагають військовим і переселенцям. Водночас волонтери мережі продовжують надавати безкоштовну освіту.

Вже під час війни відкрились нові центри в Одесі, Кривому Розі, Херсоні та Миколаєві, які підтримують внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, що постраждали від окупації. Мережа співпрацює з ООН, ЮНІСЕФ, Адміністрацією Анджея Дуди, великими міжнародними фондами ЄС, Америки та Канади. Гончаренко центри передали на фронт понад 500 тонн гуманітарки, 14 антидронових рушниць, десятки Старлінків, автівок та навіть САУ "Гвоздика", а також започаткували курси іноземної мови для військових.

На річницю мережі прозвучало багато привітань не тільки від громадських діячів, а й від українських захисників. "Дякуємо Гончаренко центрам за те, що допомагаєте нам нищити русню. Русня буде палати. Те, що ви робите – неоціненний вклад в перемогу України!", — наголосив один зі снайперів 28-ї ОМБр. "На вас дійсно можна покластися. І це надихає нас тут на передовій. І хоч ми дуже далеко, ми відчуваємо вашу роботу та підтримку", — звернувся до волонтерів один з піхотинців.

"Мапа Гончаренко центрів – це два роки історії, яку не перекреслила війна. Ми починали з 10 міст, росли та розвивались. Від Сколе на Львівщині до Костянтинівки на Донеччині, від Чернігова до Херсона. Ми планували свою діяльність, як культурно-освітню, але війна внесла свої корективи. Наразі ми допомагаємо нашим захисникам та водночас попри війну для нас важливо, що українці продовжують вчитися разом із нами. Адже люди – це найцінніший ресурс, це наше багатство. По всьому світу захоплюються українськими військовими та волонтерами! Разом ми доводимо, що жодному ворогу нас не здолати!", — зазначив засновник мережі Гончаренко центрів, нардеп Олексій Гончаренко.

Для довідки: Гончаренко центри є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі займаються забезпеченням військових та вимушених переселенців, допомогою жителям гарячих точок. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти дітям та дорослим: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme